Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Jak nám RS pokročilo?

Obecná diskuze o Runescape, dotazy/odpovědi atd.

Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Ms Katharina » 05.05.2015 00:25

Zdravím,
nevím, kdo z vás si mě pamatuje, nebyla jsem nikdy v žádném clanu, guildě, RSko jsem začala hrát až jako RS2 někdy před osmi lety, s CZ/SK komunitou jsem se seznámila až po roce a půl hraní, a i tak jsem si udržovala určitý odstup, ale stejně si myslím, že mě někdo semtam zahlédl v mining guildě nebo v GE při alchování, a možná si i někdo vzpomene na nickname Gerbereta / MsKatharina / VonLorraine.

Bohužel, existence tohoto characteru během prvního Bot Nuke eventu zanikla banem za údajný macroing, a na můj appeal nikdo nikdy nebral zřetel. Pochopitelně mě to zlomilo, a nikdy jsem už nechtěla začít odznova, nehlědě na to, že i kdybych jednoho dne dosáhla toho samého combatu, těch samých skillů, získala ty samé věci, jednak by to už nebyla ta samá postava, nad kterou jsem strávila s přestávkami téměř 5 let, a jednak bych už stejně nikdy nebyla schopna získat některé ty hračky ze sezónních eventů.

Bohužel, na e-mailovou komunikaci Jagex nereaguje, můj ban je stále po těch letech označen jako nevyřízený, a i kdyby někdo přeci jenom uvěřil tomu, že mocný systém banování nemusí být neomylný, a že nějaký člověk mohl být skutečně nesprávně zabanován, Jagex by tu pravdu nikdy nebyl schopen přijmout, pro ně jsem jen malá oběť ve prospěch stovek zabanovaných cheaterů.

Na RS jsem však ani po těch třech letech nezapomněla. Ať už se to zdá být jakkoliv smutné, i přestože to je jenom hra, nad tou hrou jsem proseděla přes 200 herních dní, a to už něco znamená. Je to zkrátka část mého života na pomyslné časové ose, určitá pasáž plná různých zážitků, vzpomínek, to se nedá jednoduše vymazat. A pořád přemýšlím, zda by tady nebyla nějaká možnost, jak získat svou postavu zpět, nebo jak začít od znova, aniž by to pro mne musel být start od absolutní nuly.

Možná si řeknete: "vždyť by tě to stejně jednou přestalo bavit, časem změníš priority, začneš si užívat trochu toho reálného života, a zájem o hraní počítačových her postupně zcela zmizí, a za pár let už na RS budeš pohlížet jen jako nad ztrátou času". Já tomu věřím, jsem si jistá, že bych RS jednou přestala hrát. Pak tedy, v čem je ban odlišný od situace, kdy bych se zkrátka rozhodna s RS skončit? Ten rozdíl je v tom, že kdybych dobrovolně odešla, mohla bych se alespoň kdykoliv kouknout na své dílo, na svou postavu, což takto nemohu. Mohla bych si oživit některé vzpomínky, projít se po RS worldu, navštívit známá místa. Byla by to pořád ta samá postava, co prostála dny v GE a alchovala, co hopsala z banky ke kovadlině a zpátky a pracovala na smithu, co prošla snad každý koutek mining guildy, jenže takhle mi nezbývá než čekat, než mi za nějakých 9 let ban vyprší.

Proto bych se chtěla zeptat, jak během té doby RS pokročilo, co se událo, a jestli má někdo z vás podobné zkušenosti. Stačí jen v kostce, ať vím alespoň trochu, jestli jsem za těch pár let přišla o něco hodnotného, a jestli by mělo smysl začínat od nuly, jestli by bylo možné dohnat tu ztrátu osmi let, aniž by to bylo nějak znát, a zdali by tady nebyla alespoň malá naděje, že by někdo definitivně prošetřil můj ban, zkontroloval třeba frekvenci klikání, nebo nějaký log, kde by bylo zřetelně jasné, že mi na pozadí neběžela žádná aplikace na způsob macra. Nevěřím tomu, že by nebylo možné odlišit člověka klikajícího na myš ve zcela náhodných intervalech od macra.

A nechce se mi věřit, že tím jediným důkazem pro můj ban byl vypnutý public chat nebo hraní přes 8 hodin denně. Dodnes mi není jasné, co přesně mohlo způsobit, že mě tenkrát systém označil za uživatele macra.

Samozřejmě se najdou i lidé, kteří budou vždy tvrdit, že systém je neomylný, a že jsem jen jeden člověk z mnoha, co si vymýšlí podobné příběhy, jenom aby mohli dostat zpět své postavy, na kterých skutečně používali různé podpůrné programy a nástroje, a že se od nich v ničem neodlišuji. Pokud je takový váš názor, nemám potřebu ho vyvracet, každý z nás ví tu svou pravdu, a hodlá v ní věřit, a názor toho druhého na tom stejně nic nezmění. Já si nejsem vědoma toho, že by na mém PC někdy běželo něco, co se macru třeba jen trochu podobá, stejně tak vy nemáte sebemenší důvod mi věřit, i kdybych byla váš nejlepší přítel. Každý může lhát, bez výjimky. Ale v tomto případě bych lhala zároveň i sama sobě.
Uživatelský avatar
Ms Katharina
 
Příspěvky: 116
Registrován: 01.02.2009 23:00
Bydliště: Praha
RS nickname: Von Aurelia /Von Lorraine

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Hyger3 » 05.05.2015 12:21

Hoj, soudit tě nebudu, je možné, že ban dostali i někteří, kteří nepodváděli, ale moc do toho nevidím, tehdy jsem myslím moc aktivní nebyl.
RS jako takové je teď rozděleno na dvě části - RS3, kam spadá i tvůj účet, a OSRS, kde se začíná od nuly. Na OSRS se vrátilo hodně lidí, kteří skončili s RS kvůli Evolution of Combat, kompletně novému bojovému systému založenému na abilitkách, který některé aspekty hry zjednodušil. RS3 je značně lehčí, membership se dá zcela legálně kupovat za RSGP, teď už myslím i na OSRS, a to použitím tzv. bondů.
Na RS3 tečou miliardy expů, pro nolifery a bohaté není problém udělat 200m XPs ve skillu. Na OSRS je to takové konzervativnější, je to staré klasické RS s updaty, které na RS3 nikdy existovat nebudou (např. bossové ve Wildu).
Ohledně RS3 doporučuji tento článek ZDE, nabízí vesměs zásadní informace. Já osobně bych vyzdvihl nové výzvy, kterými jsou Ironman a Hardcore Ironman módy, kdy hráč nemůže používat GE ani obchodovat s jinými hráči, nesmí se účastnit skupinových aktivit a vše si musí opatřit sám. V případě smrti na Hardcore módu je to buď definitivní smrt, když už se na účet nepřihlásíš, anebo od určitého total levelu možnost transformace na obyčejný Ironman účet. Na OSRS pak existuje ještě šílenost jménem Ultimate Ironman, kdy dotyčný nemá ani přístup k bance, což už je opravdu extrém.
Jinak Rsko.cz komunita, jak lze vidět dle aktivity na fóru, umřela a žije v podobě clan chatu, vlajkovou lodí CZ/SK je teď CSF. CSF spravuje i web Rska, jejich fórum je o něco živější než toto, alespoň co se návodů týče. Ve hře jsou celkem aktivní clan chaty Rsko.cz a Czecho Slovak Forces, díky OSRS hráčům ožil i Elektrik fc.
Jestli se chceš vrátit a mít rychle 99, tak RS3 je jasná volba, i když na OSRS je to prý už taky celkem rychlé. Případně bych navrhoval výzvu v podobě Ironmana, pro sólo hráče ideální.
R A W R
WATCH DAT A $ $
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Hyger3
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 02.01.2008 09:01
Bydliště: The Core/Taverley
RS nickname: Hyger3

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Ms Katharina » 05.05.2015 16:05

Ahoj,
Děkuji za reakci. Takže RS je rozděleno na RS3 a OSRS. RS3 je tedy to samé RS, které jsem zažila, akorát v modernější podobě, chápu-li to správně. Kdybych nedostala ban a pokračovala v hraní, měla bych teď postavu na RS3. Co přesně tedy je OSRS? RS jsem naposledy hrála v roce 2012, podobá se OSRS něčemu takovému, nebo to je vyloženě nostalgie s hranatýma postavičkama a malým screenem? A na čem se teď momentálně nachází větší populace aktivních hráčů, nejen těch z CZ/SK komunity?
Ohledně toho Evolution of Combat, byl to skutečně tak drastický update, že donutil hráče přejít na starší verzi RS, aby tam začali nanovo? Kolik lidí takto přešlo? Nechce se mi věřit, že by někdo, kdo má půlku skillů na 99 (nebo už to konečně zvedli na 120?) přešel jen tak na OSRS a začal od combatu 3.
Vidina, že bych začala od znova, a okolo mě nebyla fůra maxnutých combatů s trimmnutýma skillcapes, ale lidé tak na úrovni třeba combatu 70/80 by byla skvělá, ale pokud je OSRS jen taková nostalgie asi jako tetris, tak se mi do toho moc nechce, a asi bych zvolila spíš RS3. Existuje vůbec ještě RS Classic?
Otázka ale je, kolik lidí v RS3 zůstalo, a co se dá víc považovat za plnohodnotnou hru RS.
Nicméně bych stejně raději chtěla najít způsob, jak získat svou postavu zpět.
Uživatelský avatar
Ms Katharina
 
Příspěvky: 116
Registrován: 01.02.2009 23:00
Bydliště: Praha
RS nickname: Von Aurelia /Von Lorraine

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Hyger3 » 06.05.2015 09:46

Jo, RS3 je pokračování, OSRS je prostě starší RS z roku 20XX (prý 2007), kdy tam tuším je GE a možná GWD a tím to hasne, novější věci už ne, žije to tam vlastním životem. Koukni na nějaká videa na YouTube, jak to tam vypadá. RS classic myslím pořád je, ale nevím, jak je to s přístupem tam. Každopádně OSRS bude mít resizeable screen, takže se to vyvíjí.
Combat se změnil hodně, už to není o tom, že přijdeš a mlátíš pořád dokola. Ale i na RS3 existuje Legacy mód, což je starý klasický combat, ale na některé bossy s ním není radno chodit (řekl bych, že na všechny).
OSRSáci říkají, že RS3 není RS, já říkám, ať si každý hraje, co chce. Někteří hrají obojí. Ideální je si to vyzkoušet a pak se rozhodnout, změnit nickname už dnes není problém.
R A W R
WATCH DAT A $ $
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Hyger3
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 02.01.2008 09:01
Bydliště: The Core/Taverley
RS nickname: Hyger3

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Baron Integ » 09.06.2015 21:23

Ahoj, taky jsem o acc s nemalýma skillama přišel nějakou záhadou při bot nuke, zvláštní na tom bylo že v té době jsem na tom účtu nebyl zhruba rok a měsíc. Jak to čtu tak mám normálně chuť "navštívit stará známá místa" a "projít si RS svět". Bohužel, jinde než na Baronovi už tam nevlezu.
BTW - komunita lidí šla značně do háje. To jsem si ověřil už párkrát na mým "pure", když jsem vkročil do pár starých chatů. Už to prostě není nic jako tehdá..
Obrázek
Uživatelský avatar
Baron Integ
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 1722
Registrován: 25.01.2008 20:34
Bydliště: Žďár nad Sázavou/brno intr

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod Hyger3 » 11.06.2015 23:53

No zrovna na Elektrik fc se schází dost lidí podobně starých (v RuneScape) jako ty - Windors, Joda, Catty, nedávno se po x letech ukázal Momo, pamatuju krátce i Skwiga. RS3 hraje Koudy, v CSF Fritol, Misko (kdysi měl nick Emilian tuším), Kurvaking. Válí i Zezima ;)
Ale hra jako taková je jiná, to jo. I to OSRS je jiné, když občas koukám na streamy některých hráčů.
R A W R
WATCH DAT A $ $
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Hyger3
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 02.01.2008 09:01
Bydliště: The Core/Taverley
RS nickname: Hyger3

Re: Jak nám RS pokročilo?

Nový příspěvekod sprejer3 » 12.10.2016 13:33

Baron Integ píše:Ahoj, taky jsem o acc s nemalýma skillama přišel nějakou záhadou při bot nuke, zvláštní na tom bylo že v té době jsem na tom účtu nebyl zhruba rok a měsíc. Jak to čtu tak mám normálně chuť "navštívit stará známá místa" a "projít si RS svět". Bohužel, jinde než na Baronovi už tam nevlezu.
BTW - komunita lidí šla značně do háje. To jsem si ověřil už párkrát na mým "pure", když jsem vkročil do pár starých chatů. Už to prostě není nic jako tehdá..

Obrázek
sprejer3
 
Příspěvky: 286
Registrován: 15.05.2010 19:24


Zpět na Návštěvní kniha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo