Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Upozornění! viry - nepanikařit

Diskuze o všem možném z oblasti mimo Runescape.

Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Janaj8849 » 08.11.2008 09:15

Takže bych vám tu chtěl říct, že ne co najde antivirus, že je virus je virus!!!
Pokud vám třeba AVAST, AVG, NOD32,... najde nějaký virus, zapamatujte si, v jakém byl souboru a poté jděte na seznam.cz a napište ho tam...

Příklad:
NOD mi našel v system 32 virus v souboru sens.dll

seznam.cz

zadat sens.dll virus

Vyjedou odkazy na různá fora

Někdo měl s tím sens.dll taky problém, řekli že to pravděpodobně vir nebude, že bude asi poškozen, + dali odkaz na stáhnutí zdravého sens.dll

Poté jsem jen spustil PC v nouzovém režimu, dal tam ten zdravý a restartoval..

Vše je v pohodě!




Další příklady:
Punkbuster, messengery, downloadery, ...

Prakticky vše, co vám něco mění v PC (nějaké konfigurace), nebo skanuje PC ( antivir vs. antivir, Nebo třeba ten punkbuster. Tak se to hádá.


Takže hlavní je nepanikařit a nepřeinstalovávat zbytečně windows a tak
Obrázek
Uživatelský avatar
Janaj8849
Multimedia Team
Multimedia Team
 
Příspěvky: 493
Registrován: 02.01.2008 10:20

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Fran0007 » 08.11.2008 09:22

Good článek sám mám podobný zkušenosti že mi AVG našlo virus např. v Runescape klientoj a nebo ve wow speed hacku... I když u mého antiviru je problém , že mi ho vždycky smaže a nezájímá ho , že by to nemusel být vir...
Avatar by Jax P Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Fran0007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 14.07.2008 08:04

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Nervic0 » 08.11.2008 10:32

Fran0007 píše:Good článek sám mám podobný zkušenosti že mi AVG našlo virus např. v Runescape klientoj a nebo ve wow speed hacku... I když u mého antiviru je problém , že mi ho vždycky smaže a nezájímá ho , že by to nemusel být vir...

To by ale tusim melo jit prenastavit v tom antiviru
Jinak jednou jsem musel windows preinstalovavat prave proto, ze jsem zpanikaril a dal vse, co awast nasel, mazat. Moc mi toho nezustalo :-)
Ftp
Nervic0
 
Příspěvky: 415
Registrován: 09.01.2008 20:57
RS nickname: Nervic0

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Fran0007 » 08.11.2008 10:36

No u verze 7.0 mi to taky dřív šlo , ale teď u 8 nějak ne :(
Avatar by Jax P Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Fran0007
 
Příspěvky: 45
Registrován: 14.07.2008 08:04

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Elektrik » 13.11.2008 01:42

Před lety, když počítače byli ještě v plenkách a viry také nabývali na síle, si tu a tam vzpomenu na dva viry..tehdy jedny z prvních.

Ten první se jmenoval Sušenka... obrazovka chvilku blikala takovýma rastrovýma barevnýma kostičkama, pak se napsalo "Chci sušenku" a dokud se nenapsalo slovo "Sušenka", tak se s kompem nedalo nic dělat.

Druhý zas zablokoval celý systém a začal s Vámi hrát pokra o diskovou kapacitu. Prohraná hra znamenala delete nějaké části dat a výhra zas že vám přidělenou kvotu nechal. Nutno dodat, že byl dobrý hráč :).
Ve srovnání se současnýma virama se jeví nebezpečněji a otravněji, ale pravdou je, že současné viry jsou daleko nebezpečnější, jelikož se vám vloupávají kradmo do počítačů a špehují soukromí buď pro účel reklamy a nebo trestné činnosti.
Elektrik
 

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Technologics » 13.11.2008 07:27

:D tak to boli super viry :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Technologics
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 951
Registrován: 01.01.2008 18:23
Bydliště: Bydliště:

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Gentlmen2 » 13.11.2008 09:20

Eleku :D tybrdo :D to muselo byt psycho, prsote si dat partičku karet o data na tvem disku :D prohrat tak bych se asi zhroutil :D a nebo by byla sranda kdyby vymazal ty data kde je ten vir nahran :D takze by se to ukoncilo :D
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Gentlmen2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 01.01.2008 11:37
Bydliště: Židle u PC

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod RekPet » 13.11.2008 14:11

hehe dsrné viry, ja proste ty trrojany mazu natvrdo, nedavno sem smazal nejake dllka ted mi to vzdycku na zacatku ukaze ze to chybi ale neresim =D
Obrázek
Uživatelský avatar
RekPet
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 868
Registrován: 02.01.2008 09:55
Bydliště: Spiders v SOS

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod zippygenius » 13.11.2008 16:42

RekPet píše:hehe dsrné viry, ja proste ty trrojany mazu natvrdo, nedavno sem smazal nejake dllka ted mi to vzdycku na zacatku ukaze ze to chybi ale neresim =D

mam podobny problem hlasilo mi to vyra okamzite presunuto do truhly a vymazano hned po dalsim startu hlasilo chybu a hlasi mi ji to do dnes ale nevadi mi to dam ok a jedu dal :D
zippygenius
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.01.2008 08:20

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Elektrik » 13.11.2008 17:04

Gentlmen2 píše:Eleku :D tybrdo :D to muselo byt psycho, prsote si dat partičku karet o data na tvem disku :D prohrat tak bych se asi zhroutil :D a nebo by byla sranda kdyby vymazal ty data kde je ten vir nahran :D takze by se to ukoncilo :D



No dyť :). Ještě jsem si na jeden vzpoměl. Jmenoval Černobyl a zlobil jen jeden den v roce vždy na výročí havarie jaderný elektrárny v Černobylu (26. dubna) . Prostě a jednoduše smáznul disky :). Ten den na celém světě spousta lidí komp ani nezapínala :lol: .

Kód: Vybrat vše
http://archiv.computerworld.cz/cwarchiv.nsf/clanky/4A45860A24EB81D3C12569B00055B8B7?OpenDocument


Citace o autorovi tohodle viru:
Ze školy jej vyhodili počátkem loňského roku poté, co poškodil data ve školním informačním systému. Nyní už má čas přemýšlet o následcích svého viru CIH (Černobyl) v chládku vězeňské cely. Ale možná je to pro něj lepší než setkání s těmi, které "navštívil" virus CIH. Na světě podle posledních zpráv nenávratně smazal data z 800 tisíc až jednoho milionu PC.
Elektrik
 

Další

Zpět na OFFTOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo