Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Temnota - RuneScape román by Marek "Shock IV"

Vaše tvorba - vytvořili jste sig, nakreslili pěkný obrázek s RS tématem atd...

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod kolikoj » 29.06.2011 17:40

takovehle pribehy se mi libi, rad to ctu ikdyz to ma 20 stran treba :D sam vim ze na vymysleni je to docela tezke, takze obdivuju kazdeho kdo se o to pokusi :D a jeste vic obdivuju toho komu se to povede, a tobe se to povedlo.. doufam ze bude pokracovani :D
ObrázekObrázek
kolikoj
 
Příspěvky: 757
Registrován: 08.07.2008 13:57

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 01.07.2011 08:43

kolikoj píše:takovehle pribehy se mi libi, rad to ctu ikdyz to ma 20 stran treba :D sam vim ze na vymysleni je to docela tezke, takze obdivuju kazdeho kdo se o to pokusi :D a jeste vic obdivuju toho komu se to povede, a tobe se to povedlo.. doufam ze bude pokracovani :D


Díky :)
Pokračování přišlo :)

EDIT : PŘIDÁNA TŘETÍ KAPITOLA
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod assarin » 01.07.2011 09:32

jedna kapitola lepšia ako druhá :D som fakt zvedavý ako to bude pokračovať
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Falador Lady » 02.07.2011 21:47

tak jsem to konečně přečetla a musí mříct že fakt dobrý... co se literárního vyžití asi ode mně nějakou objektivní kritiku neuslyšíš, ale třeba je to jen dobře.. hold toto není moje parketa.... i když některé slovní obraty mi v tý první kapitole přijdou mírně divný... (konkretně se mi to teť nechce hledat) no a pak mi tam nesedí fáze kdy je obloha posetá hvězdami a najednou prší... když prší nebělo by být zataženo ? a když je zataženo nejsou ani hvězdy... jako asi chápu jak je to myšleno, ale je to takový no scestný řekněmě... jinak ale fakt pěkné, máš talent určitě pokračuj, těším se jak to bude pokračovat :)
Obrázek<<klikněte prosím, rychlej to pak poroste :D
Uživatelský avatar
Falador Lady
 
Příspěvky: 613
Registrován: 02.01.2008 08:04
Bydliště: Nejkrásnější město na světě... Brno
RS nickname: Elisix, Falador Lady

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Arya V I » 03.07.2011 14:42

Tak, jako příběh je to velmi zdařilé, alespoň těch prvních pár odstavců co jsi psal. Ale chtěl si i kritiku a toto ti mohl říct každý. Tak trochu k věci:

Občas používáš slova, která kazí celkový dojem z díla. Zaprvé jsou to výrazy používané spíš v dnešní době, a které se nehodí do příběhu historického až fantasy rázu. Kupříkladu "kvanta" (...příběhů se za generace stihla domyslet kvanta polopravd a lží, ...). Bylo jich tam víc určitě, ale musel bych to číst celý znova, jako příklad to myslim stačí. Snad víš co jsem tim myslel.

Dál by sis měl dát bacha na přirovnání. Jednak se často opakuješ (a to i v popisu - každou postavu popisuješ hlavně účesem) a taky třeba přirovnání "čokoládové oči" zní trochu zvláštně - možná jen pro mě. Spíš bych napsal třeba oříškové oči.

Pak některý obraty bych torchu poupravil.. třeba místo "...Zaklel potichu, posadil se..." bych napsal "potichu zaklel" atp.

No a už mě napadá snad jen to, že by ses mohl vyvarovat opakování slov. např. "...výjevy z mytologie trpaslíků, vyroben přímo na zakázku samotnými trpaslíky...", toho tam bylo více.

Jo a dal bych si pozor i na spisovnost. Ne takovou tu uplně upjatou možná, nebo nemusí být v přímé řeči.. tam by spíš ani neměla bejt. No už se mi příklad nechce moc hledat, ale kdybys to chtěl opravit tak napiš a mrknu na to.
Obrázek
Obrázek
Veškeré gramatické chyby v příspěvcích jsou dělány záměrně a jen zkouší čtenářův postřeh. Bezchybnou verzi si u mě můžete obědnat za poplatek 5 Kč
Obrázek
o.O
Uživatelský avatar
Arya V I
 
Příspěvky: 230
Registrován: 14.12.2010 17:33
Bydliště: Yanille
RS nickname: Arya V I

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 24.07.2011 11:13

Falador Lady píše:tak jsem to konečně přečetla a musí mříct že fakt dobrý... co se literárního vyžití asi ode mně nějakou objektivní kritiku neuslyšíš, ale třeba je to jen dobře.. hold toto není moje parketa.... i když některé slovní obraty mi v tý první kapitole přijdou mírně divný... (konkretně se mi to teť nechce hledat) no a pak mi tam nesedí fáze kdy je obloha posetá hvězdami a najednou prší... když prší nebělo by být zataženo ? a když je zataženo nejsou ani hvězdy... jako asi chápu jak je to myšleno, ale je to takový no scestný řekněmě... jinak ale fakt pěkné, máš talent určitě pokračuj, těším se jak to bude pokračovat :)

Zatím píšu z patra a čtu to po sobě několikrát, ale takové drobné vyjadřovací a významové chyby a pravopis budu řešit až to úplně celé dopíšu jak to navazuje atd. na to se vrhnu s kámoši popř. s nějaký korektorem tady odsuď nebo s Aryou. :)
Pokračovat budu :)
assarin píše:jedna kapitola lepšia ako druhá :D som fakt zvedavý ako to bude pokračovať

Díky :)
Arya V I píše:Tak, jako příběh je to velmi zdařilé, alespoň těch prvních pár odstavců co jsi psal. Ale chtěl si i kritiku a toto ti mohl říct každý. Tak trochu k věci: (...jmenování...)

Ano Díky, budu tě kontaktovat a jak už jsem psal Falador Lady teď se snažím eliminovat hlavní chyby a až to bude celé tak ty drobnější, aby to bylo možné někde publikovat. nevím možná to není nejsprávnější řešení, ale snažím se :)

EDIT : PŘIDÁNA DALŠÍ KAPITOLA
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 26.07.2011 23:40

EDIT : PŘIDÁNA PÁTÁ KAPITOLA

Dále bych chtěl pomoc upravit kapitolu předešlou - chtěl bych nápad pro jejich znamení, které by se ukazovalo na obloze - lebka připomíná Harryho Pottera. Taktéž tetování, ale to upravím, už mám nápad.
A ještě bych rád kdyby nějaký nápaditý člověk vymyslel zaklínadlo smrtící kletby pro efekt. (Může čerpat klidně z latiny nebo jej vymyslet, jen aby znělo starobyle a honosně)
Připadná odměna možná, při spolupráci :)

Díky,
Marek
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 31.07.2011 09:48

EDIT : PŘIDÁNA ŠESTÁ KAPITOLA

Nikdo nepíše :(
Tak znova připomínám :
Celsius01 píše:A ještě bych rád kdyby nějaký nápaditý člověk vymyslel zaklínadlo smrtící kletby pro efekt. (Může čerpat klidně z latiny nebo jej vymyslet, jen aby znělo starobyle a honosně)
Připadná odměna možná, při spolupráci :)


Díky,
Marek
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod assarin » 08.08.2011 13:59

Ok mám taký nápad, kombinácia latiny a efektných slov :D

Quid captum morte ad tactum, et in tenebris reprum, non reddat! Ramum dei quid mortus danem, sun canaris frei!

Dúfam, že nejako poslúži :)
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod lord jagus » 08.08.2011 14:21

nič v zlom ale viem si predstaviť ako sa ocitneš v súboji 1 vs 5 a musíš 5 krát stihnúť vykríknuť "Quid captum morte ad tactum, et in tenebris reprum, non reddat! Ramum dei quid mortus danem, sun canaris frei!" čo mimochodom ani neprečítam ale nevadí :D

ako som Ti už písal v rs, čo takto Mortem Hostis/Adversarius Mortem/Adversarium Caedes? alebo ma napadlo jedno najlepšie:
Spoiler: show
AVADA KEDAVRA :D :D :D
Sé onr sverdar sitja hvass!
Uživatelský avatar
lord jagus
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 13.05.2010 14:45
Bydliště: tam netrafíte
RS nickname: lord jagus

PředchozíDalší

Zpět na Vaše tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo