Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Gameway

Vaše tvorba - vytvořili jste sig, nakreslili pěkný obrázek s RS tématem atd...

Re: Gameway

Nový příspěvekod sco angel » 08.10.2011 22:24

ja budu jako konkretnejsi v tom, jak psat recenze, doporucuju ti takovouhle strukturu:

uvodnik - predstavis hru, o cem je, zanr, hruby popis

na 5-6 radku

O cem to je - detailnejsi popis, vice rozvinout, popis prostredi, co tam hrac dela a proc to dela

konkretni popis (zavisle na zanru) -

*u akcnich her - popis zbrani, prostredi, monstra
*zavodnicky - auta, trate
*adventury - pribeh
atd...

grafika - popis jak je to "graficky", zda je to hnusna, hezka, prehnane barevna...

ozvuceni - hudba je hnusna vypinam to, libi se mi ladi ke hre atd...

dojem a kriticke hodnoceni - "vady na krase nebo dokonalost", co je na hre spatne, co se ti libi/nelibi, doporucis jinym nebo spis je to k zahozeni

% hodnoceni hry: 90% hra je super, 1% malem jsem se pritom poblil :D

Jinak psani recenze vyzaduje abys tu hru projel poradne, jinak se to pozna podle toho, ze tva recenze je na A5, prumerna recenze se pohybuje okolo 2-3 A4 (u hitovky dokonce 4-5), u zacatecnicke recenze aspon 1- 1,5 A4.
Grogy45 fan
Obrázek
Sprosty Zasranek :D
Obrázek
Uživatelský avatar
sco angel
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 1490
Registrován: 26.12.2007 11:29
Bydliště: City of Angel -> BRNO
RS nickname: Sco Angel

Re: Gameway

Nový příspěvekod Milda <3 » 09.10.2011 08:36

sco angel píše:Jinak psani recenze vyzaduje abys tu hru projel poradne

:;)
Milda <3
Retired
Retired
 
Příspěvky: 374
Registrován: 02.01.2008 11:07

Re: Gameway

Nový příspěvekod montik2 » 10.10.2011 18:01

Nepíšu recenze, nýbrž novinky. Musím napsat 3x týdně nákou novinku. Ty hry jsem třeba nikdy nehrál. Článek má mít uvod, přičemž nemusí být tak dlouhý, pravil majitel webu. Mě a jednomu týpkovi velí kamarádka, která je moc chytrá a už má s redaktořinou hodně zkušeností. Asi tak bych to shrnul, jinak se pořád snažím.

Zde nový článek:
http://www.gameway.eu/serious-sam-3-bfe.a1100.html
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
montik2
 
Příspěvky: 420
Registrován: 01.07.2009 08:08
Bydliště: Nádraží, modrá popelnice xD

Re: Gameway

Nový příspěvekod Miki8888 » 10.10.2011 19:00

Angel má pravdu.
Ta redaktorka/kamarádka se asi moc nevyzná když tam házíte tohle... časem se to jistě naučíš a budeš se zlepšovat.
ObrázekObrázek<-Thx King Juraj
Obrázek <- KBD :)
25th May 2011 EnD
Uživatelský avatar
Miki8888
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Příspěvky: 2095
Registrován: 06.09.2008 15:13
Bydliště: Doma ;)
RS nickname: Miki8888

Re: Gameway

Nový příspěvekod Mace Dverji » 11.10.2011 10:10

Kde ta tvá kamarádka působila?
Protože její styl přílišné zkušenosti rozhodně neukazuje :)

Jinak jaký máte rozdíl mezi novinkou a recenzí?
Tam má ta tvá šéfka článek o sedm let staré hře a přesto je na deset řádků...

Jako jestli chcete prostě a jednoduše sepsat "poutáky" na nejnovější hry, tak bych váš styl pochopil (i když mě z vašich popisů žádná hra nezaujala, to se víc dozvím z popisu v e-shopech :D), nicméně vzhledem k nálezům článků o starších hrách předpokládám, že se vyloženě na novinky specializovat nechcete. Takže jako propagátor novinek neúspěšné, jako web o hrách prachmizerné.
Tím nijak neurážím tvou práci, spíš jsem se konkretizoval na tu tvou šéfku, která ze sebe očividně dělá bohyni podle toho, jak ji popisuješ :)

Ke tvým článkům tu snad bylo vše napsané, jen bych doplnil, že hry podle tvých novinek/článků mě absolutně neoslovují, náplň se mi zdá nedostatečná - aspoň více screenů by to chtělo, když už nic jiného, text rozhodně obsáhlejší.
Hodně štěstí s dalším článkem, nenech se zdeptat :)
Kdo si nepamatuje slovo Dverji, nechť mě oslovuje Mace ^^

If playing a game I enjoy makes me immature in one way or another, then I don't want to grow up.

<a> my penis is so big if I laid it out on a keyboard it'd go all the way from A to Z
<a> wait, shit
Uživatelský avatar
Mace Dverji
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 02.01.2008 08:51
Bydliště: Brno ftw :)
RS nickname: Mace Dverji? :D

Re: Gameway

Nový příspěvekod Falador Lady » 13.10.2011 15:59

tož ten odkaz cos sem dal teť je se stylistického hlediska už o něco lepší i když pořád tam vidím mnoho bizardních slovních útvarů a frází... i když moc jsem podle toho cos o té hře napsal nepochopila... máš to takové hodně chaotické a mnohoznačené, každopádně je to o něco lepší než článek předchozí. Jako já hry moc neznám a moc temu nerozumím, takže to ber jako komentáž z mého amatérského češtinářského holediska. No jinak si mylsím že ten web by uživiol korektora...
Obrázek<<klikněte prosím, rychlej to pak poroste :D
Uživatelský avatar
Falador Lady
 
Příspěvky: 613
Registrován: 02.01.2008 08:04
Bydliště: Nejkrásnější město na světě... Brno
RS nickname: Elisix, Falador Lady

Re: Gameway

Nový příspěvekod montik2 » 15.10.2011 17:39

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
montik2
 
Příspěvky: 420
Registrován: 01.07.2009 08:08
Bydliště: Nádraží, modrá popelnice xD

Re: Gameway

Nový příspěvekod assarin » 15.10.2011 18:46

vím, že je to prkotina, tak mne neber moc vážne, ale epiteton (aspoň oufam, že se to takhle jmenuje, nebo metafora? :D) "Pouštní Atlantida" byla skvělá, ale zabil jsi ji jakmile jsi ji použil dvakrát. Ale jak ťíkam, jen prkotina.
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Gameway

Nový příspěvekod Grogy45 » 22.10.2011 17:50

Falador Lady píše:
montik2 píše:Kwaitchi a pro všechny:
Zde je můj nový článek, který se mi povedl bych řekl.
http://www.gameway.eu/f1-2011.a1098.html


chceš kritiku ?
za A)... interpunkce !...
za B) některý slovní obraty jsou naproswot hrozný :

nechci rozebírat celý článek tak rozeberu aspoň tuhle bizardní větu: "Je to jen na vás, jak se odstartuje závod, vše je jen a jen ve vašich rukou bud‘ se necháte vláčet za stádem rozjetých formulí anebo vy se sami vzpamatujete a dostanete na vedoucí pozici."
1) nějak mockrát je tam slovo Jen nazačátku a to je divný
2),,ve vašich rukou buď se" bych to nějak oddělila... když už nic tak aspoň mezi slovy rukou a buď vrazit čárku či středník
3),,stádo rozjetých formulí" je fráze která na mně působí celkem podivně, ale budiž
4) "anebo vy se sami vzpamatujete" tohle je dost krkolomný navíc jsem nenašla souvislot mezi vzpamatováním se a dostáním se na vedoucí pozici.. aspoň z týhle věty né, která mi sama o sobě nedává vůbec smysl.

Každopádně s prsaním nepřestávej věřím že pro to máš nějaký potenciál. kdybych mohla poradit co zlepšit z jazykovýho hlediska... tak míň používat čárky, a tvořit více sdamostatné věty. Taky je důležité aby podstatné informace byly jednoznačné, podle mně některá slova rozšiřuješ přídavnými jmény, která jsou naprosto zbytečná.

např věta.: "Pneumatiky se nyní chovají více reálněji."

jaký by byl rozdíl kdybys vyhodil slovo "více" ? to by bylo na místě pouze v případě kdyby místo slova "reálněji" bylo slovo "reálně" takhle tam máš totiž 2 slova co dávají úplně stejnou informaci což je zbytečný stačí aby tam ta informace byla jednou....

a co bych ti ještě poradila. každý článek si po dopsání nahlas přečíst, nahrát na nějaké záznamové médium a pak si to poslechnou jak to zní... možná tam chyby lépe vyplynou.... dobrý je si to taky přečíst až následující den. tohle je i ve výtvarnictví. člověk si chybi totiž neuvědomuje ihned.

no snad mně nezabiješ za mé vyjádření a kritiku :red
... Postscriptum: připouštím že taky píšu jako prase :red


Nojo, klasická žena :D ze všeho udělá román :D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Předchozí

Zpět na Vaše tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo