Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Objednání věcí z anglického Amazonu

Diskuze o všem možném z oblasti mimo Runescape.

Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod The Bub » 31.10.2012 18:43

Mám otázku ohledně objednávání věcí z anglického Amazonu (Amazon.co.uk). Platí se tam velké clo/dph či poplatky? Mám zkušenosti s objednáváním pouze z Číny tak mě tohle zajímá. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Konkrétně jde o tuhle věc.
!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇
Uživatelský avatar
The Bub
 
Příspěvky: 369
Registrován: 02.01.2008 07:19

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod Baron Integ » 31.10.2012 19:12

dph je pouze u nas, vsude jinde je vat kterej se plati pri exportu nad 150€ pokud vim.
Na neplaceni cla je figl - rekni cloveku kterej ti to posila aby zaskrtl polozku "gift" pri odesilani.
jinak je vyhodnejsi poslat si to pres cloveka v anglii protoze kokoti v amazonu to nejak zavexlujou a poslou za draho - amazon by mel mit po uk postu zdarma. Nebo teda za mych dob to tak byvalo)
Obrázek
Uživatelský avatar
Baron Integ
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 1722
Registrován: 25.01.2008 20:34
Bydliště: Žďár nad Sázavou/brno intr

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod The Bub » 31.10.2012 19:29

Ja myslel, že clo se v rámci EU neplatí..
!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇
Uživatelský avatar
The Bub
 
Příspěvky: 369
Registrován: 02.01.2008 07:19

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod Baron Integ » 01.11.2012 12:24

The Bub píše:Ja myslel, že clo se v rámci EU neplatí..

Dokonce... kazdopadne pokud jo, tak taky jen na veci nad 150€ pripadne urcity sortiment zbozi.
Ale kdyz jsem z francie obednaval nejaky sculpty miniatur tak me to vyslo na cca 100euro a clo jsem platil - docela drzost na celnici otevrit balik na kterym je napsano fragile, a neotevirat aby nedoslo k poskozeni obsahu, vysypat z nej vsechno na hromadu a pak to bez vyplne nahazet zpet...
ale pokud jde jen o obal na tablet tak moc veci resit nemusis.
Obrázek
Uživatelský avatar
Baron Integ
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 1722
Registrován: 25.01.2008 20:34
Bydliště: Žďár nad Sázavou/brno intr

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod Grogy45 » 04.11.2012 08:19

Ano jak říká Baron :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod The Bub » 04.11.2012 11:09

Jen píšu jak to nakonec dopadlo. Objednal jsem si obal z Amazon.de, standartní objednávku, nic extra. Za asi 4 dny mi ho dovezla ČP a platil jsem zhruba 5 euro za dopravu. :)
!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇ ͫ̉ͦ̊̀̔ͧ!̸̶͚͖͖̩̻̩̗͍̮̙̈͊͛̈͒̍̐ͣͩ̋ͨ̓̊̌̈̊́̚͝͠ͅ ̷̧̢̛͖̤̟̺̫̗͚̗͖ͪ̏̔̔̒́ͥ̓ͫ̀ͤ̇ͥ͝ ̡̊͛̇
Uživatelský avatar
The Bub
 
Příspěvky: 369
Registrován: 02.01.2008 07:19

Re: Objednání věcí z anglického Amazonu

Nový příspěvekod Baron Integ » 04.11.2012 16:32

The Bub píše:Jen píšu jak to nakonec dopadlo. Objednal jsem si obal z Amazon.de, standartní objednávku, nic extra. Za asi 4 dny mi ho dovezla ČP a platil jsem zhruba 5 euro za dopravu. :)

No tyvole. Tak to je stesti jak prase. Me treba jde balik s knizkou z pardubic do brna od minulych prazdnin, a momentalne nikdo nevi co s nim je tudiz mi to CP neproplati:-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Baron Integ
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 1722
Registrován: 25.01.2008 20:34
Bydliště: Žďár nad Sázavou/brno intr


Zpět na OFFTOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo