Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Excel/OO Calc help reqest

Diskuze o všem možném z oblasti mimo Runescape.

Excel/OO Calc help reqest

Nový příspěvekod Radanek » 28.02.2013 11:22

Zdarec, potřeboval bych menší help. Jedná se o tvorbu vzorce v OO Calc, popřípadě Excelu.

Mám seznam hodnot v buňkách G4:G29. Potřeboval bych s nima udělat to, že vemu jejich absolutní hodnotu (nepřišel jsem na to, jak to zakomponovat do vzorce tak jsem si udělal samostatný sloupec absolutních hodnot H4:H29) a sečtu počet takovýchto hodnot v celém sloupci (to by se mělo dělat pomocí vzorce =COUNTIF($H$4:$H$29;H4). Potom musím zjistit pořadí těchto hodnot, což jsem udělal vzorcem =RANK(I4;$I$4:I29;0). No a teď přichází krásná věc. Musím udělat median jednotlivých pořadí. Například mám tam číslo |4|, které je tam 5x. To znamená že obsazuje místo 1,2,3,4 a 5. Medián je tedy 3. A takhle to potřebuju udělat u každého čísla. A tady právě nastává problém jak to dopytle udělat :D Jako asi bych na to dokázal přijít i sám, ale bohužel nemám čas si s tím hrát... Proto žádám o pomoc vás - neví někdo? :) Komentáře typu "s tímhle si jdi na jiné forum" si prosím nechte pro sebe, pokud nevíte jak pomoct, nekomentujte :)
Obrázek
ObrázekTrue story
BLOGSCAPE
Master of Spam s náskokem přesně 1000 příspěvků :D (Bezdo neposer to)
Spoiler: show
Obrázek
Uživatelský avatar
Radanek
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 3967
Registrován: 02.01.2008 10:00
RS nickname: Radanek

Re: Excel/OO Calc help reqest

Nový příspěvekod Radanek » 28.02.2013 12:12

UPDATE: zjistil jsem, že k tomu RANK potřebuju přidat nějaký opravný faktor kvůli tomu, že je tam několik stejných čísel. Musím ještě přijít na to, jak to udělat...
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing tady je to v Gdocs. Zatím to mám roztahaný do několika sloupců, postupně to chci natlačit do jednoho aby rank byl hned vedle "d"
Obrázek
ObrázekTrue story
BLOGSCAPE
Master of Spam s náskokem přesně 1000 příspěvků :D (Bezdo neposer to)
Spoiler: show
Obrázek
Uživatelský avatar
Radanek
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 3967
Registrován: 02.01.2008 10:00
RS nickname: Radanek


Zpět na OFFTOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo