Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Upozornění! viry - nepanikařit

Diskuze o všem možném z oblasti mimo Runescape.

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod maxcolle » 09.03.2009 15:49

no pozor, nechci se chlubit..
bojoval jsem s VUNDem!
ty vole, to byla fuška...ještě že byl víkend nebo co to bylo, možná prázdniny...no co řikáte? bavilo by vás to? jeste k tomu se spybotem? nerikam ze je spatnej ale neni nejlepsi mezi ASkama

a řeknu vám, jak to všechno začalo...bylo to uplně nevinny, zrovna jsem dělal svůj web a potřeboval k němu nějaké ikonky...no a co myslíte? já vůl jsem zapnul ff, google -> vista icons torrent...no, napadlo by vás to? ted si rikam, jakej sem byl debil :D
tak jsem si to teda nasel, bylo tam 13 seedu, tak jsem si rekl, asi to bude dobry torrent. tak jsem zacal sosat...50kbps, za asi dve minuty to bylo hotovy. otevrel jsem slozku kde to bylo ulozeny. cvak, vykouk tam na me .exe soubor s podivnou ikonkou, ale libila se mi, byla pekne barevna. rekl jsem si, to je blbost, nemela by to bejt sada ikonek? asi to bude unpacker nebo jak se to rika. tak jsem to spustil...omfg, co to ***** melo znamenat? Microsoft Antivirus - YOU HAVE SOME VIRUSES ON YOU COMPUTER! WE NEED TO CLEAN YOUR MACHINE! samozřejmě, co myslíte? ctrl alt del, proces MSA.exe -> vypnout, vyplo se to, já sem si utřel čelo, ale viděl jsem vedle taskbaru porad ikonku msa. ale vetsinou se mi to deje, i s javou, kdyz se mi sekne tak ji vypnu pres taskmanager a pak prejedu ikonku a ona sama zmizi, ale ted se to nestalo.
prejizdel jsem po tom jak kkt a porad nic :D tak jsem zase zpanikaril...stahl combofix, sdfix, bohuzel jsem si musel najit neoverene linky protoze mi to nechtelo stahnout tyhle pac mi to ten vir zablokoval...ale no jo, dal to uz vam radsi ani nebudu rikat...

jo kdyztak, mel jsem antivirus, avast, a mam ho dodnes, home edition(neplacena, ale suepr) ale ten mi to zacal hlasit az po tom co sem to spustil - asi jsem zapomel zapnout kontrolovani stazenych torrrentu...

takze deti, neprogramujte web pokud neznate spravne zdroje na stahovani ikonek! :)

linky: http://www.viry.cz/go.php?p=spyware&t=rogue&id=2 - tohle neco podobnyho se mi taky stalo
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=67311 - to je ten muj problem
Uživatelský avatar
maxcolle
 
Příspěvky: 160
Registrován: 19.12.2008 15:07

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod SiRonnie » 11.07.2009 22:15

Já jsem měl taky jednou funny vir - nakonec nešlo nic spustit :D - kompletní čistka
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... e&start=30
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
SiRonnie
 
Příspěvky: 235
Registrován: 02.01.2008 10:15

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Infernos Xx » 16.10.2009 09:54

VUndo je děvka.... taky sem ho chytil... každou půlhodinu a občas i míˇˇn se mi vyp comp :-/
Obrázek
Uživatelský avatar
Infernos Xx
 
Příspěvky: 34
Registrován: 02.01.2008 07:12

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod 110mat110 » 27.10.2009 19:29

SiRonnie píše:Já jsem měl taky jednou funny vir - nakonec nešlo nic spustit :D - kompletní čistka
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... e&start=30


Ja som mal podobny problem ale nebolo to vyrom ale tym ze antivirak likvodoval totalne vsetko co mu prislo do cesty (vymazal mi polovicu system32) :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CHIPS! join now!
110mat110
 
Příspěvky: 20
Registrován: 18.06.2008 14:05
Bydliště: falador

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Ixo o_O » 29.10.2009 09:11

Súbor C:\WINDOWS\system32\drivers\svchost.exe obsahuje modifikovaný trójsky kôň Win32/Kryptik.YP. NOD32 nevie túto infiltráciu liečiť. jak sa mam toho zbavit?
Obrázek
Uživatelský avatar
Ixo o_O
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 859
Registrován: 02.01.2008 08:46
Bydliště: ^^
RS nickname: Ixo o_O

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod gmvasek » 29.10.2009 09:28

Smazat, ten soubor tam nemá co dělat. Zkontroluj si, jestli není zavirovaný i C:\Windows\System32\svchost.exe
Obrázek
RuneScape Wiki CZ/SK founder | CSRUNE admin | CSF & RSko & Lords of RS helper | phpBB.cz support team member
Uživatelský avatar
gmvasek
 
Příspěvky: 180
Registrován: 02.01.2008 07:04

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod djtuxik » 29.10.2009 09:30

Elektrik píše:Před lety, když počítače byli ještě v plenkách a viry také nabývali na síle, si tu a tam vzpomenu na dva viry..tehdy jedny z prvních.

Ten první se jmenoval Sušenka... obrazovka chvilku blikala takovýma rastrovýma barevnýma kostičkama, pak se napsalo "Chci sušenku" a dokud se nenapsalo slovo "Sušenka", tak se s kompem nedalo nic dělat.

Druhý zas zablokoval celý systém a začal s Vámi hrát pokra o diskovou kapacitu. Prohraná hra znamenala delete nějaké části dat a výhra zas že vám přidělenou kvotu nechal. Nutno dodat, že byl dobrý hráč :).
Ve srovnání se současnýma virama se jeví nebezpečněji a otravněji, ale pravdou je, že současné viry jsou daleko nebezpečnější, jelikož se vám vloupávají kradmo do počítačů a špehují soukromí buď pro účel reklamy a nebo trestné činnosti.

tenhle vir by mi nevadil xD mno ikdyz ten druhy.... (nastesti to na ubuntu neplati :P )

SiRonnie píše:Já jsem měl taky jednou funny vir - nakonec nešlo nic spustit :D - kompletní čistka
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... e&start=30

lol sem mel taky podobny a to porad spomalovalo pc cimdaltim vic takze sem ani nedodelal video jelikoz to hlasilo ze by se robilo 20hodin a na zacatku kdybych nedal Alt+ctrl+delete pak jako ze chci spustit program pak sem moch spustit to co sem chtel a kdyz sem nedal alt+ctrl+delete (proste spravce uloh) tak se to seklo a neslo nic spustit mozna to bylo to sami a tak sem presel z woken na ubuntu :P ;) btw : wokna mi nak nechybi
djtuxik
 
Příspěvky: 368
Registrován: 31.08.2009 12:31
RS nickname: Djtuxik

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Ixo o_O » 29.10.2009 09:32

to mozem zmazat?!
Obrázek
Uživatelský avatar
Ixo o_O
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 859
Registrován: 02.01.2008 08:46
Bydliště: ^^
RS nickname: Ixo o_O

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Ixo o_O » 29.10.2009 09:44

zmazal som ich ale stale ich mam dajak vela tu

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Ixo o_O
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 859
Registrován: 02.01.2008 08:46
Bydliště: ^^
RS nickname: Ixo o_O

Re: Upozornění! viry - nepanikařit

Nový příspěvekod Courseee » 29.10.2009 09:51

Schvost.exe sám o sobě není vir, bez něj ani nejde na PC pracovat, tyto procesy vše na PC uvádějí do pohybu a bez nich se neobejdeš, je to prostě součíst systému, vir se ti nějak dostal do toho procesu, schvost.exe má každý kdo má Windows..
Two Gentlemen - příručka moderního GENTLEMANA
Uživatelský avatar
Courseee
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Příspěvky: 1717
Registrován: 15.09.2008 10:18
Bydliště: In a Galaxy Far, Far Away
RS nickname: Courseee

PředchozíDalší

Zpět na OFFTOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 9 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo