Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Temnota - RuneScape román by Marek "Shock IV"

Vaše tvorba - vytvořili jste sig, nakreslili pěkný obrázek s RS tématem atd...

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod assarin » 08.08.2011 15:33

mne zas pride hlupe aby malo smrtiace zaklinadlo 3 slova, o com to potom bude?
BLA BLA BLA! BLA BLA BLA! a za 5 min je polka sveta mrtva

ale nech sa autor rozhodne
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 10.08.2011 13:30

lord jagus píše:nič v zlom ale viem si predstaviť ako sa ocitneš v súboji 1 vs 5 a musíš 5 krát stihnúť vykríknuť "Quid captum morte ad tactum, et in tenebris reprum, non reddat! Ramum dei quid mortus danem, sun canaris frei!" čo mimochodom ani neprečítam ale nevadí :D

ako som Ti už písal v rs, čo takto Mortem Hostis/Adversarius Mortem/Adversarium Caedes?

Díky popřemšlím and tím je to zajímavé :)
assarin píše:mne zas pride hlupe aby malo smrtiace zaklinadlo 3 slova, o com to potom bude?
BLA BLA BLA! BLA BLA BLA! a za 5 min je polka sveta mrtva

ale nech sa autor rozhodne

No, třeba takové dlouhé by se hodilo pro nějaký obřad, nebo pro něco obzvláště ošklivého z černé magie :)

EDIT : PŘIDÁNA SEDMÁ KAPITOLA

Komentujte a hodnoťte :)
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod assarin » 11.08.2011 05:57

Tak som si to prečítal, a musím ti povedať: Výborne.
Výborne si to vytvoril, od postáv cez dej končiac spracovaním.
Fakt, skladám ti poklonu.
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 12.08.2011 19:00

assarin píše:Tak som si to prečítal, a musím ti povedať: Výborne.
Výborne si to vytvoril, od postáv cez dej končiac spracovaním.
Fakt, skladám ti poklonu.

Děkuju :)
Ale mám pocit že to čte tak maximálně 5 lidí :neutral

EDIT : PŘIDÁNA OSMÁ KAPITOLA
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod assarin » 12.08.2011 19:12

Celsius01 píše:
assarin píše:Tak som si to prečítal, a musím ti povedať: Výborne.
Výborne si to vytvoril, od postáv cez dej končiac spracovaním.
Fakt, skladám ti poklonu.

Děkuju :)
Ale mám pocit že to čte tak maximálně 5 lidí :neutral

EDIT : PŘIDÁNA OSMÁ KAPITOLA


To máš stále lepšie ako ja, moje čítajú dvaja, vrátane mna

a osmá kapitola super :), len mi to trochu mi to pripomenulo HP
Ze světla tma, z tmy smutek, ze smutku nenávist.
Uživatelský avatar
assarin
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.05.2010 08:49
Bydliště: bývalé ČSSR
RS nickname: artas555

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod domdajz5 » 12.02.2012 09:51

Celsie,tos ten příběh vymyslel nebo jsi přeložil již existující?Napadá mě to první,ale kdybych řek proč,vyzradil bych zápletku nebo rozuzlení díla.
Ne každý zločinec je hledaný,
ne každý kdo je hledaný je nalezen,
ne každý,kdo je nalezen,je chycen
(že,čuňata :) :) )
Moje zprasená tvorba na www.akademiezrud.webnode.cz
domdajz5
 
Příspěvky: 117
Registrován: 21.11.2010 10:52

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Dargeth » 19.02.2012 20:38

No Marku, zatiaľ sa mi to pozdáva. Síce niekedy ten slovosled a pravopis nie je bohviečo. Lenže sa to dobre číta, a čo je dôležité (aspoň pre mňa), že som zvedavý ako to bude pokračovať. Nebudem Ti kontrolovať pravopis - s tým, že ako autor tie chyby svoje proste nevidíš, plne súhlasím, viem aké to je, tiež sám píšem. Mal by som tu skôr len poznámky k niektorým veciam - v zátvorke je číslo kapitoly, v ktorej sa to nachádza:

(2) "... a meči zdobenými jílcem saradomina" - prekvapilo ma, že vieš čo je jeden a pol ručný meč (pre väčšinu ľudí je meč ako meč), ale neviem ako myslíš to "jílec". Jílec je tá časť, za ktorú sa meč drží (väčšinou bývala z vypracovanej kože, alebo pevnej látky - záležalo od zámožnosti majiteľa). Pokiaľ myslíš to zdobenie na konci meča (tak ako je napríklad koniec na saradomin godsworde - saradominova hviezda), tak to je takzvaná hruška meča, niekedy volaná aj hlavica.

(3) "Pikolík svižně seskočil z místa, z nehož řídil kočár..." - tu som sa musel celkom zasmiať. Pikolík je učeň na čiašnika (číšnika) :D. Použi skôr lokaja (uniformovaný sluha, ktorý slúžil šľachticom - napríklad otváral práve dvere na kočoch), alebo keďže tam máš napísané to o vedení koča, tak kočiša (tu bohužiaľ neviem ako sa to povie česky - ale tuším pohonič?).

(3) 10 poschodí... wtf, v minulosti stavali takéto vysoké budovy? Možno veže, ale celý hrad?

(4) "Kdo jsi a co pohledaváš u mne v domě?" - táto veta mi pripadá trošku divná. Skôr by som dal "Kdo jsi a co pohledaváš v mém domě?"

(4) "štychu" - nie je toto slovo trochu divné do "historického" obdobia?

To je asi tak zatiaľ všetko. Vyvaruj sa proste slov, o ktorých nevieš či ich používaš správne (viz ten pikolík). Teším sa na ďalšiu kapitolu =).

EDIT:

Ešte som vlastne zabudol. Nepáči sa mi ten spôsob kúzlenia - je to moc ako Harry Potter (aj ten názov - kletby, použil by som všeobecne slovo kúzlo). Neuvažoval si skôr o niečom ako sú runy? Kedysi som písal poviedku o rsku (ale ako vždy sa aj tento projekt začal zvrhávať na 500 stranovú knihu, tak som dal ruky od toho preč) a uvažoval som ako vyriešiť to kúzlenie. Navrhoval by som runy ako malé kamenné tabuľky (veľkosti väčšej mince), ktoré dokáže vyrobiť len mág - čím silnejší (skúsenejší), tým viackrát sa dá runa použiť (tým je vyriešený počet rún, irl by snáď nikto nevláčil tonu rún). Samozrejme vyslovenie kúzla by malo ostať ale odkloň sa od latiny - je veľa iných jazykov. Je to však len na Tebe. GL v ďalšej práci.
http://dargeth.blogspot.sk

Obrázek
Obrázek
We make our own choices and we pay our own prices.
Uživatelský avatar
Dargeth
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 503
Registrován: 23.01.2008 22:42
Bydliště: Falador, mining guild
RS nickname: D4rg3th

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod VerdanaThora » 20.02.2012 00:45

Našla jsem to tady toho až nyní. Přečetla jsem zatím jen první díl, ale určitě přečtu další (už je pozdě). Zaujal mne, doufám, že to dotáhneš dokonce, protože jsem si všimla, že posl příspěvek je z 8/11.
Obrázek
Wilde
Láska se podobá jen lásce, k ničemu jinému ji nelze přirovnat.
Uživatelský avatar
VerdanaThora
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 723
Registrován: 19.05.2010 17:58

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod lord jagus » 20.02.2012 13:16

nedokončí, už ani nehráva RS -> nechodí na toto fórum
Sé onr sverdar sitja hvass!
Uživatelský avatar
lord jagus
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 13.05.2010 14:45
Bydliště: tam netrafíte
RS nickname: lord jagus

Re: Temnota - RuneScape román by Host (Marek) Nexus

Nový příspěvekod Shock IV » 24.03.2012 15:53

Teď jsem přišel, koukám :o ono to má úspěch :o Pokud bude zájem pokračovat v tom můžu :)

domdajz5 píše:Celsie,tos ten příběh vymyslel nebo jsi přeložil již existující?Napadá mě to první,ale kdybych řek proč,vyzradil bych zápletku nebo rozuzlení díla.

Vymyslel :) To by mne zajímalo co tím máš na mysli.

Dargeth píše:(2) "... a meči zdobenými jílcem saradomina" - prekvapilo ma, že vieš čo je jeden a pol ručný meč (pre väčšinu ľudí je meč ako meč), ale neviem ako myslíš to "jílec". Jílec je tá časť, za ktorú sa meč drží (väčšinou bývala z vypracovanej kože, alebo pevnej látky - záležalo od zámožnosti majiteľa). Pokiaľ myslíš to zdobenie na konci meča (tak ako je napríklad koniec na saradomin godsworde - saradominova hviezda), tak to je takzvaná hruška meča, niekedy volaná aj hlavica.

Aha to jsem nevěděl ale přesně tohle jsem myslel :)
Dargeth píše:(3) "Pikolík svižně seskočil z místa, z nehož řídil kočár..." - tu som sa musel celkom zasmiať. Pikolík je učeň na čiašnika (číšnika) :D. Použi skôr lokaja (uniformovaný sluha, ktorý slúžil šľachticom - napríklad otváral práve dvere na kočoch), alebo keďže tam máš napísané to o vedení koča, tak kočiša (tu bohužiaľ neviem ako sa to povie česky - ale tuším pohonič?).

Měl by to být asi kočí no :) Díky :D Sám se sobě občas i zasměju :D
Dargeth píše:(4) "Kdo jsi a co pohledaváš u mne v domě?" - táto veta mi pripadá trošku divná. Skôr by som dal "Kdo jsi a co pohledaváš v mém domě?"

Pravda upravím :)
Dargeth píše:Ešte som vlastne zabudol. Nepáči sa mi ten spôsob kúzlenia - je to moc ako Harry Potter (aj ten názov - kletby, použil by som všeobecne slovo kúzlo). Neuvažoval si skôr o niečom ako sú runy? Kedysi som písal poviedku o rsku (ale ako vždy sa aj tento projekt začal zvrhávať na 500 stranovú knihu, tak som dal ruky od toho preč) a uvažoval som ako vyriešiť to kúzlenie. Navrhoval by som runy ako malé kamenné tabuľky (veľkosti väčšej mince), ktoré dokáže vyrobiť len mág - čím silnejší (skúsenejší), tým viackrát sa dá runa použiť (tým je vyriešený počet rún, irl by snáď nikto nevláčil tonu rún). Samozrejme vyslovenie kúzla by malo ostať ale odkloň sa od latiny - je veľa iných jazykov. Je to však len na Tebe. GL v ďalšej práci.

Dosti zajímavá myšlenka popřemýšlím, jak to napasuju do příběhu :)
Zeď slávy a demence
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Shock IV
Event team
Event team
 
Příspěvky: 643
Registrován: 02.01.2008 13:16
Bydliště: Orlová
RS nickname: Shock IV

PředchozíDalší

Zpět na Vaše tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo