Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Celtic knot - rovnicemi

Napsali jste nějaký užitečný návod, tipy, triky? Vložte sem.

Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod Catmam1 » 07.08.2011 13:08

Zdarec

Celtic knot

Celtic knot se dá řešit mnoha způsoby, jako i náhodně posouvat a ono to tam nějak zapadne, ale při trošce myšlení lze si to představit jako určitou rovnici, jen to chce trošku zapojit pamatováka na 2 primitivní vzorečky pro daný tvar celtic knotu.
Obrázek
Takto např může vypadat jeden z mnoha celtic knotů. Kouzlo rovnic spočívá že si zvolíme nějaký uzel dvou proužků a jednoduše si vypočítáme kolik na kterým je k dalšímu, nejbližšímu uzlu. Je lepší volit tam kde se to uvidí jednoduše a nebude se to plést. Proto například zvolíme základní uzel (modrá) a nejbližší uzel (fialová)
Obrázek
A jednoduše si spočítáme, kolikátá runa je od modrého uzlu na fialovém uzlu. Tudíž vidíme že na modrém pásu je to druhá runa od modrého, takže X+2 v protisměru hodinových ručiček. Na šedivém pásu to je čtvrtá, takže X+4 také v protisměru hodinových ručiček. A následně jen hledáme shodu, kdy za X zvolíme nějakou runu a podíváme se, která runa je na tom pásu dle vzorečku. Pokud se nám vypočtené runy shodují, zkusíme posunout pásy aby odpovídali a uvidíme jestli i další uzle se shodují ( Jak je vidět, modrý a šedivý se tu protínají i na dalším místě a občas se stane, že jedna část sedí, ale druhá ne. V tu chvíli se pokračuje v hledání shod dále, ale to se stane málokdy. )
Příklad tady: na modrém pásu na zákl. pozici si řekneme třeba Air runu úplně nahoře. Dle vzorce X+2 v protisměru vidíme že další runa je Body. Proto si tyto zapamatujeme a podíváme se na druhý pás kde je ( jestli vůbec je, pak se vyloučí a hledá se další zakl. runa ) air runa a podíváme se dle X+4 v protisměru, jestli tam je body runa. Pokud ano, posuneme, pokud ne, volíme další.

Takto se postupuje dál a dál dokud nenajdeme shodu.

Výhoda?
Až si pořádně přečtete a pochopíte tuto metodu, budete mít univerzální návod na jakýkoli celtic knot. Jde to tak se všemi, jen najít ty dané vzorečky.
Dále nemusíte nijak nic chaoticky posunovat, vše jde řešit bez posouvání, jen s pomocí invert paths, kdy vidíte druhou runu pod uzlem.
Někdy to trvá trošku déle, někdy krátkou dobu, ale jde to rychle. Já osobně když se snažim, mám knot do 2 minut, když u toho dělám kraviny okolo, tak do 10ti minut, ale nikdy sem nepřesáhl tento limit.
----------------------------------------------------------------------------------
Dotazy? Ptejte se na nejasnosti, jestli je třeba nějak více k tomu vysvětlit, či jinak. Určitě na první pohled to vypadá složitě, ale opravdu po chycení této metody to jde rychle a dobře se to pamatuje.
Uživatelský avatar
Catmam1
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Příspěvky: 626
Registrován: 05.04.2008 12:37
RS nickname: Titanium_God

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod R e n d y » 07.08.2011 13:32

To by bylo moc na premysleny pro me :D
Ja to delam ze si vyberu modrou a sedou a modrou posouvam a kdyz neni tak otocim 1x sedou a jedu zas dokud to neudelam a netrva mi to moc dlouho tak delam tyto celtic knot uz od doby co jsou ve hre na takovy pricip sem prisel nebo mi nekdo poradil tet nwm.. ze zacatku sem vubec nevedel jak udelat ale nejak sem to ze zacatku udelal po hodine :D(moje 1 celtic knot)
Uživatelský avatar
R e n d y
 
Příspěvky: 1234
Registrován: 16.02.2008 07:56
Bydliště: ČR Morava
RS nickname: [R.I.P]R e n d y

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod prdelak » 07.08.2011 13:47

je to brute force, podle me to nejjedenoduzsi reseni jak rekl rendy:)
Obrázek
xf: stingyy
steam: hyperiou
Uživatelský avatar
prdelak
 
Příspěvky: 430
Registrován: 11.03.2008 20:06

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod lord jagus » 07.08.2011 16:50

huh asi som to pochopil, ak je to tak ako som pochopil tak je to dosť jednoduché, škoda že som nikdy nemal elitko, neviem to overiť :D
Sé onr sverdar sitja hvass!
Uživatelský avatar
lord jagus
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 13.05.2010 14:45
Bydliště: tam netrafíte
RS nickname: lord jagus

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod Piskot1994 » 07.08.2011 17:02

lord jagus píše:huh asi som to pochopil, ak je to tak ako som pochopil tak je to dosť jednoduché, škoda že som nikdy nemal elitko, neviem to overiť :D


tak to jsem dva :D
Uživatelský avatar
Piskot1994
 
Příspěvky: 309
Registrován: 11.05.2010 12:54
RS nickname: TheBigDave

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod Tom rrrr » 07.08.2011 17:58

Piskot1994 píše:
lord jagus píše:huh asi som to pochopil, ak je to tak ako som pochopil tak je to dosť jednoduché, škoda že som nikdy nemal elitko, neviem to overiť :D


tak to jsem dva :D


Celtic knot je jeden z těch těžších hlavolamů, což dokazuje i to, že sám Jagex v Manuálu má návod, jak ho nejlépe řešit. Jde naštěstí dělat metodou pokus omyl, to ale neznamená, že je touto metodou 'vyřešený'. :)

Jinak to není jen RS-only hlavolam, na internetu toho taky je dost (a nejen to posouvání jednotlivých tkaniček, co je v RS), takže to můžete zkusit sami. ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tom rrrr
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 28.05.2010 19:34
Bydliště: Rellekka
RS nickname: Rilifaen

Re: Celtic knot - rovnicemi

Nový příspěvekod Mace Dverji » 26.09.2011 17:40

V
Kdo si nepamatuje slovo Dverji, nechť mě oslovuje Mace ^^

If playing a game I enjoy makes me immature in one way or another, then I don't want to grow up.

<a> my penis is so big if I laid it out on a keyboard it'd go all the way from A to Z
<a> wait, shit
Uživatelský avatar
Mace Dverji
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 02.01.2008 08:51
Bydliště: Brno ftw :)
RS nickname: Mace Dverji? :D


Zpět na Návody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo