Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Vše o Citadele RSko.cz, rady, suroviny, kde najít atd.

Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Nový příspěvekod VerdanaThora » 27.11.2011 02:29

Jak zjistím, kolik zbývá natěžit surovin v Citadele? Kolik mám konkrétně já čeho natěžit? Kolik vlastně celkově můžu natěžit surovin? & Kolik mám času?

Tyto otázky slýchám poměrně často na cc i mimo. Myslím, že porozumění základní orientace v tomto směru by mohlo výrazně posunout výsledky ohledně tier (lvl) Citadely. Takže jednoduše (jak na to) v pár krocích.

Po vstupu do Citadely, jež máte popsán ve vláknech níže, se vám automaticky zobrazí produkce. Resource cap = limit surovin. V tomto případě mám celkově natěženo zatím 1171, maximálně můžu natěžit 1700, což je dáno tierem Citadely, tudíž pro všechny stejné. Kdykoliv si to můžete zobrazit kliknutím na ikonu produkce. V mém případě tedy ještě zbývá natěžit do maxima 529 jakékoli suroviny. Jak to udělat efektivně si řekneme hned vzápětí.

Obrázek

Že se můžete teleportovat po Citadele již víte. Stejným způsobem se dostaneme k informacím, kolik surovin ještě aktuálně zbývá natěžit.

Klikněte na Citadel Interface.
Obrázek

Zobrazí se vám již známé okno s teleporty. Co nás zajímá, jsou záložky vlevo nahoře, konkrétně View resources.
(Build in = všimněte si času - 2 dny a 23 hodin, o tom se zmíním níže.)
Obrázek

V prvním případě, když si najedete myší na první řádek, vidíte informace o dřevě.
Total = aktuální stav natěžené suroviny.
Upkeep = potřeba na údržbu Citadely.
Upgrades = suroviny na další lvl Citadely.
Surplus = celkový počet surovin, které schází nebo naopak přebývají pro Upkeep i Upgrades.
Čili to, co nás zajímá. V tomto případě schází momentálně 695 dřeva.

Obrázek

Zde přebývá celkově 567 Precious ores.
Obrázek

A zde naopak celkově chybí 1563 Precious barů.
Obrázek

Vím, že mohu natěžit v Citadele ještě 529 jakýchkoli surovin. Základ, tedy Upkeep na udržení Citadely, je splněn. Rozhodnu se tedy podle Surplus. Nebudu těžit Precious ore, kterého je přebytek, ale naopak se zaměřím na Precious bary, které scházejí. A schází jich dost. Dřevo už jsem těžila a uvítám tedy xp do i smithu.

Tak jsme si řekli jak, co a kolik. Zbývá do kdy.
Build in.

Běží každý týden od středy do úterý.
Čas, během kterého musíme stihnout natěžit potřebné suroviny na údržbu, popřípadě na další tier Citadely. Pokud všechny suroviny na další tier nestihneme natěžit, stávající suroviny se přesouvají do následujícího týdne. Stávajícími se rozumí ty, které zbyly po odečtení surovin potřebných na udržení Citadely (Upkeep).
Je to také čas, po kterém se nám vynuluje limit pro těžbu surovin a můžeme tedy těžit znovu.

Z toho vyplývá, že vždy musíme stihnout minimálně údržbu Citadely, zbývající suroviny se přelévají do následujícího týdne a postupně se tak blížíme dalšímu levelu Citadely. Je tedy nejen důležité chodit do Citadely přispět každý týden, ale významný je i počet zapojivších se hráčů.

A proč? Kromě budov na zábavu (divadlo, party room, senát), které jsou umožněny stavět s vyšším lvlem Citadely, můžeme využít např. klan ringu - bonusové xp do skillů. Nyní to jsou smith, fm, mine, wc, později (s vyšším lvl Citadely) summ, craft, cook.
Moc by se mi líbilo boostit si summ na effigi v Battlefieldu =))


Dodatek. Zajímá vás, na co právě těžíte suroviny a jak to zjistit. Tu to máte.

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Co dál vás zajímá? Čemu ještě nerozumíte? Z čeho jdou jaké xp? Nebo snad kde se co má dělat? Pište. Pište a ptejte se.
Naposledy upravil VerdanaThora dne 27.11.2011 14:57, celkově upraveno 3
Obrázek
Wilde
Láska se podobá jen lásce, k ničemu jinému ji nelze přirovnat.
Uživatelský avatar
VerdanaThora
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 723
Registrován: 19.05.2010 17:58

Re: Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Nový příspěvekod NoFrame » 27.11.2011 11:28

Ja by som len rad vedel co sa stane, ak sa nenatazi dost surovin na udrzbu citadely
Obrázek
NoFrame
 
Příspěvky: 392
Registrován: 01.02.2010 11:58
Bydliště: Slovensko/Michalovce
RS nickname: Darkghost938

Re: Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Nový příspěvekod Tom rrrr » 27.11.2011 11:39

No všechno v citadele se napůl rozpadne a u skill plotů si pak nebudeš moci nabít clan ring, dokud se upkeep nezaplatí. Půjde tam jen těžit surky.

Jinak pěkný návod btw. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Tom rrrr
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 28.05.2010 19:34
Bydliště: Rellekka
RS nickname: Rilifaen

Re: Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Nový příspěvekod VerdanaThora » 27.11.2011 14:58

Tak na základě dotazů na cc k tomu ještě házím screeny, jak zjistíte, co se právě staví.
Obrázek
Wilde
Láska se podobá jen lásce, k ničemu jinému ji nelze přirovnat.
Uživatelský avatar
VerdanaThora
Pomocník fóra
Pomocník fóra
 
Příspěvky: 723
Registrován: 19.05.2010 17:58

Re: Kolik mám JÁ natěžit surovin?

Nový příspěvekod Tom rrrr » 27.11.2011 15:24

Battlefield tier 4 :lolz
Přitom tam je jeden summ. boost a bez exit portalu... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tom rrrr
Star of Cune
Star of Cune
 
Příspěvky: 1003
Registrován: 28.05.2010 19:34
Bydliště: Rellekka
RS nickname: Rilifaen


Zpět na RSko.cz Citadela

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo