Novinky

Sdělení vedení webu: Czecho-Slovak Forces přebírají vedení webu ... čtěte Více informací

Sdělení Event teamu:
Dejte nám vědět, jakou akci byste rádi viděli u nás na webu ZDE. Pomozte nám také s dotazníkem, klikněte ZDE.

Sdělení personálu fora:
Pomozte nám zjistit, co nám na RSko ještě chybí ... Více informací

Návody HW/SW Jak vyřešit problém s příhlášením na forum!!!!!

Diskuze o všem možném z oblasti mimo Runescape.

Návody HW/SW Jak vyřešit problém s příhlášením na forum!!!!!

Nový příspěvekod Grogy45 » 07.10.2008 19:53

Takže jelikož se mi dnes dostalo té pocty, a Angel mi dal práva na řízení sekce HW/SW poradna.

Z toho důvodu sem vytvořil tenhle topick,kde budu přidávat drobné návody,tipy a triky jak řešit problémy s pc nebo softwarem.


SAMOZŘEJMĚ MÉ NÁVODY BEZ MÉHO SVOLENÍ NEKOPÍRUJTE A RESPEKTUJTE AUTORSKÁ PRÁVA!! KAŽDÝ AUTOR NÁVODU RUČÍ ZA JEHO OBSAH!!

Seznam návodů:

Strana 1:

- Sestavení PC .............. by Grogy45
- Operační paměti ............. by Grogy45
- Chlazení - PC skříň .... by Zmrzly Hovno
- Jak vytvořit .iso? ........by Grogy45
- Vzorová PC ................by Grogy45
- Viry a Anitiviry .........by Grogy45
- Jak správně a rychle složit PC? ........by Grogy45
- Sestavení nejlevnějšího PC - Platforma Intel Atom .....by Zmrzly Hovno
- Jaký je rozdíl mezi SLI a Crossfire? ......by Grogy45


Strana 2:

- Problém s přihlášením na forum ........by Grogy45
- Zrychlení PC a vyčištění registrů ........by Grogy45


Takže s návody sem přešel na hypertextové odkazy takže doufám že to bude fungovat bez problému a pokud ne dejte PM. Grogy
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW

Nový příspěvekod Grogy45 » 07.10.2008 19:55

Takže sem připravil takový mininávod na co si dávat pozor při sestavování PC nebo dokupování nových komponentů do vašeho PC.

Monitor/LCD:

-Velmi důležitá část vaší sestavy

-Pokud jste nenáročný na hry a na grafické programy, bezproblému vám vystačí 17" monitor/LCD, ale pro závisláky na pc hrách doporučuji určitě 19" monitor/LCD.

Důležité parametry:

-Nativní rozlišení: Určuje rozlišení vašeho monitoru/LCD např.: (1440 x 900)

-Úhlopříčka obrazovky [palce]: Již zminovaný parametr např.: 19"

-Spotřeba [W]: Další důležitý parametr, který je nutno sledovat když nemáme moc silný zdroj. např.: 48W

Vstupy / Výstupy:


-VGA vstup: Velmi důležitý parametr, který nám určuje typ vstupu a ten musí být stejný jak na obrazovce tak na grafické kartě. Neříkám že není možné propojit VGA vstup na obrazovce a DVI výstup na grafické kartě, existují různé redukce ale je to velmi nespolehlivé a záleží na značce monitoru a na značce grafické karty.

-DVI vstup: Modernější verze VGA vstupu, umožnuje mnohem větší kvalitu obrazu a dnešní moderní grafické podporují už jen DVI, s redukcí některé i VGA.

Grafická karta:

-Jedna z nejdůležitějších komponent ve vašem PC.

-Grafická karta určuje z 40% výkon vašeho pc a proto je velmi nutné vybírat dobře a pečlivě.

Důležité parametry:

-Výrobce grafického čipu: V dnešní době docela podstatný parametr při výběru v poměru cena/výkon např.: ATI RADEON, NVIDIE,....

-Chlazení: Důležitý parametr v dnešní době nutno sledovat, protože grafika bez chlazení dlouho nevydrží. Naštěstí u 90% grafických karet je již chlazení v základu. Přesto doporučuji sledovat a dávat pozor. Chlazení může být aktivní,pasivní.

-Rychlost grafického čipu [MHz]: Určuje jakou rychlostí je schopna grafický zpracovává informace a od téhle veličiny se dále odvíjí teoretická propustnost v Gb.

-Typ grafické paměti: V dnešní době máte šanci narazit jen na DDR2 nebo DDR3.Žádný velký rozdíl mezi tím nehledejte pouze DDR3 je modernějnější technologie a je nutno na to dbát při výběru základní desky.Samozřejmě DDR3 je u 90% grafických karet.

-Velikost grafické paměti [MB]: Další velmi důležitý parametr, na který by se mělo hledět mezi prvními při výběru grafické karty.Dnešní hry vyžadují minimálně 512 MB.Dále se můžeme setkat s jednojádrovými grafikami (1024MB) nebo s dvoujádrovými grafkami (2048MB) které mají označení X2.

-Rychlost grafických pamětí [MHz]: Standartně je to dnes okolo 1000 u dobrých a u lepších okolo 1900 MHz.Určuje rychlost ramek na grafice jak rychle jsou schopny odpovídat procesoru a tím zajištovat plynulost chodu. Zde platí čím více tím lépe.

-DirectX: Podpora DirectX je velmi důležitá zvláště pro hry.Většina her má dnes již plnou podporu standardu DirectX 10, ale většina novějších typů grafických karet již tuhle podporu má, přesto dbát na to.

-Pixel Shader Version, Vertex Shader Version: Velmi důležitý parametr.dnešní standard je asi 3,v němž je podporována většina her...nic méně u lepších grafických karet je již podpora 4,1 (doporučuji).

Rozhraní / Porty:


-VGA-out: Dnes již moc nepoužívaný,ale přesto na něj narazite...O téhle problematice sem se již zminoval v článku o monitor/LCD.

-DVI-out: Dnes již standartně používaný u karet s více jak 512MB pamětí, a u typu grafických karet roku 2007. Již zmíněno v předchozím článku. Doporučuji dávat si na to pozor. (Pokud je na vašem LCD pouze VGA musíte vybírat grafickou kartu která VGA má nebo podporuje redukci).

PCIE,VGA: Port na základní desce.V dnešní době je jíž v 99% používán na základních deskách standart PCIE 16x.

Doplnujíci informace:

-Nejznámějšímí výrobci grafických karet jsou ATI RADEON a NVIDIE.

ATI RADEON:
-Mezi nejnovější řady patří od HD 3850 - HD 4870 . Tyhle řady uspokojí všechny dnešní grafické nároky her a jinách náročných programů. ( při výběru grafické karty se doporučuju poradit )

NVIDIE:
-Nejvýkonější řady jsou 8800, 9600, 9800, GTX 260, GTX 280 ... tyhle nakrmí všechny nároky her a jiných programů. ( při výběru grafické karty se doporučuju poradit )

Operační paměti:

-Další důležitá věc v našem PC kamarádovy.

-Velikost operačních pamětí je jedním z nejdůležitějších parametrů pro výkon a hlavně rychlost PC.

Důležité parametry:

-Typ paměti: Dnes se jako u grafických karet vyrábí dva typy DDR3,DDR2... osobně doporučuji DDR2,DDR3 jsou přeci jenom pořád až ty druhé a myslím že dlouho zůstanou.DDR2 jsou o hodně levnější a podle mě i lepší.

-Velikost [MB]: A je to tady.Při výběru operačních pamětí bych určitě nešel pod 2048MB zvláště pak jestli plánujete operační systém Windows vista. 2048 je v dnešní době základ a také zde platí že čím více,tím lépe.

-Pracovní frekvence [MHz]:Frekvence operačních pamětí je důležitý,ale velmi drahý špás pokud budete chtít více než 800MHz...tyhle ramky vám bet problému vystačí i na ty nejnaročněkší hry, které dnes jsou.

Doplnujíci informace:

- U operačních ramek vždy hledte na jejich velikost,zda mají chladič a na pracovní frekvenci, která by neměla být menší než 800MHz.

-2048MB v dnešní době stojí asi 1000kč, ale je nutno počítat že pří běhu operačního systému bude z této kapacity ukrojeno asi o 600MB (s vistama) o 400MB (s XP).

Základní deska/mainboard:

- Od základní desky se vše odvíjí,výběr grafické karty, procesoru, operačních pamětí,pevného disku,atd....


Důležité parametry:

-Patice:Tohle je velmi důležitá věc.Patice pro procesory nejsou stejné a každý výrobce procesoru využívá jiný typ.
Intel Core 2 Duo používá Socket 775. AMD X2 využívá patice Socket AM2 nebo AM2+. Dávat velký POZOR!!!!!!!

-Rozměry základní desky [mm]:Na tohle pozor často se to netává ale pokud máte malou bednu tak se vám tam třeba nemusí vejít.

Typy sběrnic:

-Počet slotů PCI-Express 16x: Velmi důležité aby tam byl alespon jeden, jinak do základní desky nedáte grafickou kartu, pokud máte grafickou kartu typu VGA tak problém mít nebude ale na te si toho dnes moc nezahrajete.

-Podporované paměťové technologie:Většina základních desek podporuje tyhle standardy a podle nich take musíme vybírat operační paměti: DDR2 SDRAM PC4300, DDR2 SDRAM PC5300, DDR2 SDRAM PC6400, Dual DDR2

-Počet paměťových slotů: Určuje kolik pamětových modulů můžete do základní desky dát.

-Maximální velikost paměti [GB]: Dobrá základní deska podporuje dnes již už až 8GB pamětí. Ale 4GB nejsou také k zahození.

Doplnujíci informace:

-Na základní desce nedoporučuji šetřit.Pokud si koupíte nějakej shit a za rok si bude chtít vyměnit třeba gk, je možné že už to nepůjde.

Zdroj:

-Důležitá část pc bez které se žádné neobejde.

Důležité parametry:

-Druh zdroje:Dbejte na to do běžných pc je to ATX, ale jsou i jiné druhy do minitower bedýnek a pod...

-Výkon zdroje [W]: Důležitý, zvláště pokud chcete mít silný procesor a hodně silnou grafickou kartu.Minimálně doporučuji alepon 500W, ale lepší aby bya rezerva 800W.

-Každý dobrý zdroj má svůj větrák nebo jiný druh chlazení.


Procesor:

-Nebo-li mozek PC jak je hodněkrát nazýván.

Důležité parametry:

-Modelové označení: Určuje výrobce...dva největší na světě jsou AMD a INTEL

-Patice:Již sem na to upozornoval v článku a základní desce...Intel core 2 duo využívá Socket 775 a AMD X2 využívá nejčastěji AM2.

-Pracovní frekvence [MHz]: Určuje pracovní frevekveci jádra a tím také výkon procesorů.U dvou a více jádrových procesorů bych nešel pod 2,5GHz...Výkon jáder se u dvoujádrových procesorů sčítá.

-Příkon [W]: a samozřejmě také příkon, který nám určuje kolik nám bude žrát energie ze zdroje.Nejčastěji to bývá okolo 65W.


Doplnujíci informace:

-často kladené dotazy jestli je INTEL nebo AMD lepší? Nemohu odpovědět přesně, ale intel má určitě lepší technologie než AMD.Nic méně AMD jsou levnější a jejich výkon se dá vpohodě srovnat s INTELEM. Tak ted babo rad.

-důležité je také procesor kvalitně chladit...procesory se při hraní náročných her roztápí až na teplotu okolo 60°C.Proto kvalitní chlazení je nezbytné a rozhodně bych na něm nešetřil.

Pevný disk/Harddisk:

-Určuje kapacitu kterou do našeho PC dokážeme dostat a kolik is naše PC dokáže zapamatovat

-V dnešní době je jiš běžná kapacita okolo 500GB.

Důležité parametry:

-Rozhraní:Rozhraní určuje druh připojení HD k vaší základní desce.Nejčastější je Serial ATA II.

-Druh pevného disku: Je několik druhů, klasický který dáváme dovnitř PC je Interní, ale dnes již jsou i disky Externí, které se k pc připojují pomocí standardu USB 2.0.

-Kapacita [GB]: Nejdůležitější parametr při výběru HD.Dnešním standardem je 500GB.

-Rychlost otáčení ploten [rpm]:Určuje rychlost disku,můžeme narazit na 3 typy: 5400,7200,10000...nejpoužívanější je 7200 rpmm ale 10000 je moc drahý a disk s kapacitou 500GB a rpm 10000 stojí okolo 8000-9000 kč.


Doplnujíci informace:

-každý HD při větším zaplnění strácí část svého výkonu.

-Je dobré mít jeden HD menší kapaacity jen na windows a ovladače a další pro naši potřebu.

Skřín:

-Pc skřín je vlastně schránka pro vše co náše rozmařilost potřebuje.

Důležité parametry:

-Druh PC skříně:Nejčastější je Middletower, ale existuje i minitower apod...

-Druh napájecího zdroje:Určuje jaká zdroj je pro skřín vhodý a na který je stavěná...nejčastěji je to na ATX.

Doplnujíci informace:

-velmi důležité je aby byla skřín dobře větratelná a měla dostatek místa pro všechny komponenty a hlavně metry kabeláže.

Mechanika:

-mechanika je důležitý prvek pro přehrávání obsahu na externích mediich typu CD,DVD,Blue-ray.


Důležité parametry:

DVD:

Maximální rychlost čtení DVD: 16
Maximální rychlost zápisu DVD: 20
Maximální rychlost přepisu DVD: 8
Průměrná přístupová doba DVD [ms]: 140

CD:


Maximální rychlost čtení CD: 48
Maximální rychlost zápisu CD: 48
Maximální rychlost přepisu CD: 32
Průměrná přístupová doba CD [ms]: 150

Tehnologie:

DVD-RAM

-Tohle jsou nejčastěkší parametry které by měla vaše mechanika splnovat.

-takováhle mechanika stojí akolo 500kč

-V dnešní době jsou také dostupné Blue-ray mechaniky a media, ale stále je to velmi drahá a pro běžného uživatele zbytečná technologie.


Tak to je asi ten největší základ, musel sem se hodně krotit protože o téhle problematice by se dalo napsat 100x delší návod, ale jak sem již psal snažil sem se obsáhnout pouze to nejdůležitější a to na co by se mělo dávat pozor.

V blízké době sem ochotný napsat další návody ohledně příslušenství a chtěl bych timhle požádat jestli by se pro to nedala udělat nová sekce kde by byly jen tyhle návody.

Sepsal a vytvořil Grogy45 alias Martin Sokol
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW

Nový příspěvekod Grogy45 » 07.10.2008 20:30

Jak dobře vybrat operační paměti?

Nejpoužívanější je asi standard DDR II:

Je zde několik parametrů které je potřeba dodržet a dát si na něj pozor při výběru.

-Frevence: Udává rychlost operačních pamětí za chodu systému.
-Podpora: Vaše základní deska musí podporovat typ portu,který mají vámi vybrané operační paměti.

Zde dávám tabulku kde je uvedena frekvence a příslušný druh portu na základní desce:

Frekvence(Mhz): Nutná podpora portu na základní desce:
400................................... PC3200
533 ................................... PC4300
667 ................................... PC6300
675 ................................... PC5400
750................................... PC6000
800................................... PC6400 - nejpoužívanější
900................................... PC7200
1000 ................................... PC8000
1066 ................................... PC8500
1100................................... PC8800
1142.................................... PC9100
1150................................... PC9200
1200................................... PC9600

samozřejmě operační paměti se dají taktovat a pak doporučuji minimálně 1000MHz.

-pro dokoupení jsou pro běžné užívání vhodné DDR II 800Mhz PC6400.
-Na většině základních moderních desek je podporována většina těhle typů frekvence a typů příslušného portu.

Tak to je vše... pokud by ste potřebovaly s něčím pomoci pište do HW/SW poradna.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW

Nový příspěvekod Grogy45 » 08.10.2008 16:09

Počítačová skříň (nebo case, chcete-li ;) )hraje ústřední roli v chlazení počítače. Asi jako na žádně komponentě se ani na skříních nevyplatí šetřit. Vždyť je to právě PC skříň, která ochraňuje všechny vaše komponenty před vnějším poškozením a zároveň zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu ( :arrow: viz. jeden z přístích článků). Základními aspekty skříně je vzhled, velikost a chladící účinnost. Tady je seznam těch nejběžnějších druhů skříní.

Typy skříní:

MiniTower:
MiniTower doporučuji jen v případě, pokud jste ve výběru skříně omezeni prostorem, nebo jednoduše nepotřebujete tak výkoný počítač. Počítač osazený v této skříni se hodí především pro kancelářské účely, kde se neklade takový nárok na výkon a chlazení. Do Minitoweru bezproblému nainstalujete desky typu microATX, vzácně i některé druhy ATX. V těchto skříních musíte počítat s případným konfliktem zdroje, chladiče procesoru a mechaniky. Táke se doporučuje použití low-profile grafických karet u kterých máte jistotu, že nezaberou celou spodní část skříně, ovšem často na úkor nižšího výkonu. U Minitoweů naleznete 1-2 pozice pro optické mechaniky, 1-2 interní 3,5 sloty pro HDD a 1 externí 3,5.

MiddleTower:
V současné době nejpoužívanější typ skříně. Díky své rozšířenosti se můžete setkat se stovkami designových variací i použitím tohoto typu skříně ve většině nabízených hotových sestav. Hlavní výhodou je relativně velký prostor, s konfliktem jednotlivých komponentů se setkáte málokdy.Do Middletowů bezproblému nainstalujete desky typu microATX i ATX. Bývá zde dostatečný prostor pro instalaci ventilátorů (2-4), optických mechanik (4 a více) a několik interních i externích 3,5 pozic (HDD, FDD a páskové mechaniky, čtečky...)

BigTower:
Tento typ skříně používají především uživatelé, které potřebují pro své křemíkové miláčky hodně prostoru, nebo u těch, pro které je PCModding koníčkem. S nedostatkem místa se tu nesetkáte. Do této masivní a často velmi těžké konstrukce (prázdná skříň může vážit až 22kg) namontujete všechny běžné typy desek. Bigtower je většinou sestaven s pevných a těžkých materiálu, což se zejména projeví při chodu (masivní konstrukce špatně přenáší vibrace) a částečně i při chlazení (dokáže absorbovat velké množství tepla, které se pak nehromadí ve skříni). Lidé často volí Bigtower pokud potřebují velké množství externích pozic (většinou 6-8 pozic typu 5,25 a především až 10 interních 3,5 pozic pro pevné disky). Pokud uvažujete o koupi Bigtower, změřte si nejprve volné místo pod vaším stolem.

Desktop:
Nejstarší dosud používaná PC skříň. Svou velikostí se podobá MiddleTower, ovšem je situovaná horizontálně. Pokud nemáte dostatek prostoru pod stolem, může být Desktop dobrá volba právě díky možnosti situování skříně přímo na stůl, pod monitor. Nevýhodou je občasný konflikt jednotlivých komponent a často nutnost použití low-profile rozšířovacích karet popřípadě nízkých chladičů. Chalzení v této škříni nebývá problém, např díky situování základní desky horizonatálně můžete bez obav použít těžký a výkoný pasivní chladič. U této skříně bývají často jen dvě pozice pro mechaniky, ale zato daleko větší prostor pro pevné disky, které při pozici na boku nezabírají tolik místa.

Home Theatre PC (HTPC):
Skříně tohoto typu se používají většinou v obývacích prostorách, jako náhrada DVD přehrávače, rádia i hi-fi věže. Elegantní design a zabudovaný displej dáva skříni vzhled klasického DVDčka, takže mnoho lidí na první pohled nepozná, s čím mají tu čest. Interní velikost se podobá Desktopům, proto zapoměňte na velké a výkonné grafické karty a velké množství mechanik. Počítače zabudované to HTPC skříně bývají primárně určeny pro přehrávání videa, prohlížení fotek,
atd...., pro hraní nejnovějších her se příliš nehodí, ale pokud máte nový namakaný LCD televizor a plánujete koupi Blu-Ray přehrávačů, Popcornhourů a nového počítače, zauvažujte nad koupí tohoto miláčka. Poslouží jako univerzální multimediální stanice a navíc hrát RS z pohodlí křesla na velké televizi může být docela zajímavé :D.

Další typy skříní:

Barebone: Starší typ skříně „do obýváku“, dnes už jen nahrazen skříněmi HTPC
Super a Ultra Tower: Jsou variace klasické Middle. Zpravidla mají velký počet rozšiřovacích pozic pro mechaniky a pevné disky (často využívány DJ's amatéry popříápadě menšími nahrávacími studii).
MidiTower: Kompromis mezi Mini a Middle Tower. Obecně nemá moc velké využití.
Nano a MikroITX: V současné době nejmenší typ skříně, často ne větší než dvě VHS kazety. Použít se zde dají jen speciální desky typu ITX a komponenty s velmi malou vedlejší produkcí tepla.
UMDPC (Ultra Mobile Desktop PC): Nejnovější a jeden z nejměnších typů skříní pro nenáročné uživatele. Byl vytvořen jako stolní obdoba tzv. Netbooků – malých, přenosných levných notebooků určených především pro surfování na netu. V současné době mezi tyto malé a úsporné počítače prosazuje především populární Eee PC od ASUSu.
Rack a ostatní severové skříně: Využívají pro stavbu serverů. Spolehlivé skříně s dobrou cirkluací vzduchu a velkým množstvím pozic pro pevné disky a kabeláž se dají naleznout v amatérských a profesionálních serverových místnostech.

Materiál:
Použitý materiál často výrazně zasahuje do celkové teploty uvnitř skříně. Nejčastěji bývá používána kombinace hliníku a plastoého čela. Hliník má dobrou tepelnou vodivost a oproti oceli je o poznání lehčí. Ta zas bývá používána především ve velkých nebo BigTower skříních, díky své výborné vodivosti a relativně větší pevnosti. Kvalitiní skříň by měla mít především pevnou vnitřní konstrukci – vyvarujte se levným „papírovým“ skříním věhlasných výrobců jako je Eurocase nebo Chieftake (nikoliv Chieftec :!: ). Na čelo skříně se většinou používá plast, především díky téměř neomezeným designovým variacím.

Co tedy vybrat: :?:
Pokud víte kam a na co skříň použít, zbývá si vybrat mezi skříněmi spousty různých výrobců a různých cenových relací. Nedá se přesně říct, která skříň je lepší než ta druhá, ale na rozdíl od jiných komponet zde většinou platí pravidlo čím dražší, tím lepší. Obecně neuděláte chybu při výběru skříně od firem např. Thermaltake, Chieftec, Akasa, Asus nebo Coolermaster. V případě, že nechcete sahat tak hluboko do peněženky, volte klidně nejlevnější modely od Acutaku – dostanete kvalitní skíň za málo peněz, která vám navíc nebude pod psacím stolem dělat ostudu. V oblasti HTPC skříní stojí za zmínku především skříně Silverstone, hlavně díky dobrému řešení cirkulace vzduchu. Pokud hledáte co nejlepší skříň bez ohledu na peníze, skříně Lian-Li jsou asi ta nejlepší volba.

To je asi vše ohledně PC skříní, v příštím díle o řešení chlazení PC bych řekl rád něco o samotných chladičích.

Pokud se budete chtít zeptat na cokoliv ohledně skříní a jejich chalzení, kontaktuje prosím mě nebo tady Falcona (Grogyho). :)

Návod sepsal a vytvořil Zmrzly Hovno
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW

Nový příspěvekod Grogy45 » 15.10.2008 14:20

No soubory s příponou .iso se zpouští přes deamon tools že?

Základem pro vytvoření tohohle souboru je Nero.

1) Ze všeho nejdřív si zapneme Nero StartSmart, vybereme typ disku.

2) Najedeme do karty Data a v ní zvolíme Vytvořit datové DVD (případně CD). Pak se nám otevře okno, kde budeme mít rámeček se soubory, které chceme do ISO zařadit.Nyní si zde vyberem všechny soubory, které chceme aby naše iso obsahovala vybereme a přidáme. Jakmile budeš mít vybrány všechny soubory, klikni na políčko Další.

3) Teď už zbývá jen vybrat v poli Zvolená Vypalovačka nápis Image Recorder a zvolit název disku a můžeš kliknout na tlačítko Vypálit.

4) Nyní se nás Nero akorát už jen zeptá na název ISO souboru a jeho typ. (dle libosti)

5) Po dokončení vypalování se Vám .iso soubor objeví ve složce, kterou jste určili v posledním kroku.

Já používám Nero7, ale je to asi stejné u všech, ale za to neručím.
Pokud by si něco nevěděl nebo ti něco nešlo tak napiš na ICQ.

ENJOY ;) ;)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW

Nový příspěvekod Grogy45 » 21.10.2008 16:44

Takže sem pro vás připravil vzorová PC ze tří sort... všechny poskládané pc jsou modifikovatelné dle požadavků uživatele.

Kancelářské PC/ nenáročný uživatel :

Procesor: AMD Athlon X2 BE-2350 EE

Základní deska: MicroStar K9VGM-V - VIA K8M890

Grafická karta: Gainward 9290-Bliss N8400GS 512MB

Skřín: Acutake ACU-Smile-SB

Zdroj: Fortron ATX-300NBRP 300W

Operační paměti: A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition

Pevný disk: Samsung SpinPoint F1 HD252HJ - 250 GB SATA II

Operační systém: Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM


Cena: 7901 Kč (cena je proměná)


Klasické, Herní PC/ středně náročný uživatel :

Procesor: Intel Core2 Duo E7400 2.8GHz 3MB 1066MHz 775pin BOX

Základní deska: Asus P5N-E SLI - nForce 650i

Grafická karta: GigaByte GeForce 8800GT GV-NX88T512HP 512MB, PCI-E

Skřín: Thermaltake VG7000BWS SopranoRS 101

Zdroj: LC Power LC6600GP v2.3 600W

Operační paměti: OCZ DIMM 4096MB DDR II 800MHz

Pevný disk: Seagate/Maxtor DiamondMax 22 STM3750330AS - 750GB

Operační systém: Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM


Cena: 17562 Kč (cena je proměná)


Herní PC/Pro velmi náročné uživatele :

Procesor: Intel Core2 Duo E8600 3.33GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX

Základní deska: Gigabyte GA-EP35-DS4 - Intel P35

Grafická karta: Asus ENGTX280/HTDP 1G, PCI-E

Skřín: Thermaltake VI1000BWS M9

Zdroj: Xilence SPS-XP1000.CS 1000W

Operační paměti: Geil DIMM 4096MB DDR II 800MHz

Pevný disk: 2x Western Digital VelociRaptor WD3000GLFS - 300GB 3,5"

Operační systém: Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM


Cena: 43271 Kč (cena je proměná)


Spolupracuji úzce s http://www.czechcomputer.cz

Vytvořil a sepsal Grogy45
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW návod o VIRECH new!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový příspěvekod Grogy45 » 05.11.2008 17:53

Poslední dobou se tu šíří dotazy ohledně virů, antivirů apod... tak sem se rozhodl vypracovat návod, který by těhle ohledech pomohl...s tímto návodem mi pomáhal 1 starší spolužák, protože o tomhle tématu sem nevěděl vše co sem potřeboval.

Desatero o virech

1. Používejte tuhle spolehlivou trojici programů: antivirus, antispyware, firewall.
2. Používejte bezpečný webový prohlížeč s aktuálními záplatami a všemi aktualizacemi například mozila firefox, internet explorer.
3. Dávejte pozor na to, jaké e-maily otevíráte a na jaké odkazy v nich klikáte. Spoustu dnešních virů a jiných sraček s prominutím se šíří za pomoci spamu. V tomto případě se viry snaží maskovat nejčastěji za různé obrázky, elektronická blahopřání, audio nebo video nebo velmi výhodné nabídky na různé výrobky a jin soubory.
4. Mějte nastavené automatické aktualizace operačního systému a pravidelně navštěvujte stránky Windows Update a pokud nechcete mít automatické aktualizace tak alespoň 1 za týden manuálně aktualizujte.je to pro vaší bezpečnost.
5. Udržujte aktualizované i programy třetích stran. Často se totiž naleznou kritické bezpečnostní mezery i v programech, které nemají s bezpečností nic společného a stávají se cílem útoků( jsou to třeba hry, microsoft office apod...).
6. I dnes tak oblíbené komunikační programy (ICQ, MSN ,SKYPE atd..) se stávají hrozbou. Dávejte pozor na to, jaké soubory od svých přátel přijímáte. Dnešní viry dokáží pěkně vaše pc potrápit a hlavně vás a mnohdy i vaší kapsu.Dávejte také pozor co příjmáte od vašich kamarádů. I tyto komunikační programy udržujte aktuální.
7. Instalujte pouze ověřené a důvěryhodné programy o kterých ste si jistí že jsou spolehlivé…pokud je najde na nějakých pochybných stránkách…tak raději nestahujte!!
8. Nenavštěvujte stránky s pochybným obsahem.
9. V zájmu prevence pravidelně skenujte váš disk bezpečnostními programy (antivirem, antispywarem) nejméně 1 za týden.
10. Pamatujte!! Viry jsou vždy o krok napřed před antivirovými softwary, aktualizace na antivirové softwary jsou reakcí na nové druhy virů!! Proto pravidelně aktualizovat!!

Co je to vlastně virus?


Počítačový virus je škodlivý program (binární kód), který se obvykle sám šíří (přes internet), napadá počítač, postupně ničí a infikuje data v počítači a provádí záškodnickou činnost.
Pro počítač je nezbytný antivirový program. Antivirový program má obvykle 2 funkce a to funkci preventivní (rezidentni štít), aby se virus do počítače vůbec nedostal a funkci odstranění, tj. odstraní virus z počítače. Preventivní ochrana ovšem není vždy účinná a napadený soubor někdy nelze smazat tak, aby nebyl systém poškozený a proto je nutné dávat velmi dobrý pozor.
Proto se všeobecně doporučuje dodržovat určité bezpečnostní návyky – nenavštěvovat neznámé a podezřelé internetové stránky, neotevírat emaily (hlavně přílohu) od lidí, které neznáme a nebo si nejsme jistí obsahem vždy zkontrolovat přenosné médium (DVD, CD,flash disk apod…) od neznámého člověka, ale i kamaráda před vložením do počítače. Antivirus (antivirový program) je to poslední co může viru zabránit infikovat počítač, nejdůležitější je prevence. Mezi nejznámější antivirové programy patří AVAST , NOD 32, AVG a další ... viz. Desatero o virech.

Typy virů:
(tuhle část z velké části vypracoval kamarád)

Trojské koně:Jedná se o speciální typ programu, který je často označován za typ viru. Tento program ale není schopen šíření vlastního kódu. Jeho účelem je vykonat určitou činnost (většinou vtip ale také třeba začne otvírat ramku apod…). Identifikace probíhá většinou pouze na základě názvu (a datumu) souboru.

Worms (Červi- ne ta hra!):
Speciálním typem virů jsou červy. Neinfikují soubory, ale šíří se prostřednictvím počítačové sítě (většinou jako příloha e-mailu, souborů,rarů,zipů apod..). Techniky možného šíření jsou zpravidla dvě: Dvojtá přípona (např. .PCX.EXE - Windows zpravidla zobrazí pouze první, takže uživatel si myslí, že se jedná o obrázek (.PCX,.JPG apod…), ne spustitelný soubor (.EXE) a HTML scripty, které zajišťují automatické spuštění přílohy. Proti červům se můžete chránit nastavením vyšší úrovně bezpečnosti ve vašem e-mailovém klientovi. Novější verze e-mailových klientů mají tuto bezpečnější úroveň již nastavenou.Pokud máte e-mail třeba u seznam.cz tak se dá u provozovatele nastavit filtr e-mailů, což zabrání spamům aby chodily do vaší stránky.

Logic bomb: Jedná se o speciální typ programu, který má vlastnosti jako virus, projeví se ale až po určité době(např. 13. pátek, ...).Čeká až je vaše PC bezbrané, třeba když odinstalujete antivirový software.

Souborové viry: Bezesporu nejrozšířenější skupina počítačových virů. Souborové viry napadají, jak již vyplývá z jejich názvu, spustitelné soubory operačního systému MS-DOS. Standardními spustitelnými příponami jsou .COM a .EXE (přímo spustitelné programy), BAT (příkazové dávky), OVL (překryvné soubory - tzv. overlaye), BIN (binárné soubory) a SYS (systémové soubory, příp. ovladače zařízení - drivery). Již popisovaných rezidentních či nerezidentních variantách. Obecnou vlastností všech chytřejších souborových virů je skutečnost, že tyto viry zajistí, že při opětovném spuštění nebude program znovu stejným virem napaden. Nedochází tedy k vícenásobné infekci, která může přinést značné problémy při spuštění takto infikovaného programu.

Stealth viry: Název této skupiny je odvozen z anglického slova "stealth", jež označuje tajnost a jehož odvozeniny jsou překládány jako: krást, potají si vzít, vplížit se, přebrat apod. To vše velice výstižně charakterizuje hlavní rys těchto virů - schopnost maskovat svoji přítomnost na počítači před uživatelovým zjištěním. Je to jeden z nejnebezpečnějších druhů virů.

Polymorfní viry: Polymorfní viry se svým chováním podobají stealth virům. Avšak zatímco stealth viry provádějí své maskovací operace v reálném čase v závislosti na požadavcích kladených operačnímu systému, viry polymorfní provádějí svoji maskovací činnost způsobem odlišným. Hlavní charakteristický znak této skupiny je skutečnost, že žádné ze dvou kopií virového těla nejsou totožné. Polymorfní viry v prvé řadě demonstrují omezenost klasických antivirových scanerů, pracujících na principu charakteristických řetězců, které je nedokáží odhalit.

Rezidentní viry:
Je přítomen v paměti - je rezidentní - a může tak neustále ovlivňovat činnost počítače. Velkou výhodou rezidentního viru je, že si nemusí sám hledat programy vhodné k napadení. Virus stačí sledovat, se kterými soubory uživatel pracuje, a útočit na ně.

Přepisující viry:
Při napadení přepíše část těla oběti vlastním kódem. Takto napadené programy jsou nenávratně zničeny a nejsou kromě dalšího šíření viru schopny žádné jiné činnosti, což je podezřelé i velmi otrlým uživatelům. Díky tomu je šíření těchto virů krajně nepravděpodobné.

Vir přímé akce: Primitivní souborový virus. Jakmile je spuštěn, tak vykoná vše, co chtěl a skončí. Typicky přepisující viry patří většinou do této kategorie.

Doprovodný vir: Virus, který nezapisuje svůj kód přímo do napadeného EXE souboru, ale vytváří stínový soubor stejného jména s příponou COM. Využívají tak vlastnosti MS–DOSu, který při spouštění dává COM souborům přednost.

Ochrana:

Firewall:


Firewall slouží k ochraně počítačů připojených k internetu, nebo k jiným sítím, před útoky z internetu nebo jiných sítí a nebo hackerů. Za útok se v zásadě považuje jakékoliv přijetí nechtěného souboru či komunikace, to znamená příchozí i odchozí, která není v souladu s nastavenými pravidly. Firewall kontroluje veškerý pohyb dat dovnitř a ven, a podle nastavených pravidel tento pohyb dat řídí. Pokud je komunikace pro daný program povolena, propustí firewall data, pokud zakázána, tak firewall komunikaci nepovolí. Aktivita je logována.Bohužel dnešní firewally jsou jednoduše napadnutelné a proto se bez antivirového programu neobejdete.

IP adresa počítače - veřejná, neveřejná, statická, dynamická

Každé PC má v síti Internetu svoji IP adresu. Tuto adresu má také váš počítač. IP adresa může být veřejná dynamická - tj. váš počítač má vlastní IP adresu, na které je dostupný přímo z internetu, ale ta se časem mění z důvodu ochrany. IP adresa může být neveřejná - tj. pod jednou adresou viditelnou z internetu se skrývá více počítačů. Jednotlivé počítače nejsou z internetu viditelné, z internetu se dostaneme na router a případně tam se komunikace přesměruje k určitém počítači za routerem (podle nastavení portů nebo jiného komunikačního zařízení).Můžete mít taky adresu veřejnou statickou. Zařízení, jež má tuto adresu je dostupné přímo z internetu a adresa se nemění. Za tuto variantu si musíte u většiny poskytovatelů připlatit. Pokud chcete provozovat server, nebo chcete aby mohli uživatelé z internetu přistupovat k datům ve vašem počítači, musíte mít veřejnou statickou IP adresu.

AntiSpyware

Je program k zjištění a odstranění spyware. Co je to spyware? Název je složen ze dvou anglických slov Spy a Software, které můžeme přeložit jako Špion a Program. Spywarem tedy označujeme špionážní program.
Jedná se o software, který od vás shromažďuje osobní informace, aniž by vám nejprve sdělil, co dělá, a neumožní vám se rozhodnout, zda-li si to přejete či nikoliv.
Hlavním důvodem, proč máte být spywarem znepokojeni, je vaše soukromí. Tyto programy zaznamenávají každý krok, který na Internetu provedete. Mohou to být seznamy webových stránek, které navštěvujete, nebo citlivější informace, jako jsou uživatelská jména a hesla.
Jelikož se nejedná přímo o viry, jejich přítomnost v PC zpravidla neodhalí přítomný antivir. K detekci a k vyčištění je třeba mít nainstalované speciální programy určené pro vyhledávání spyware tzv. Antispyware.
AntiSpyware vyhledává spyware na základě databáze, kterou aktualizuje výrobce.

Antivirový software:

Je to software (program), který, jak už název napovídá, chrání naše PC před trojskými koni, viry a dalšími škodlivými kódy, které mohou narušit pohodlný chod našeho PC. Běži nepozorovaně v pozadí při naší práci se systémem. Na jeho přítomnost nás upozorňuje ikonka v Tray liště (prostor vedle hodin). Při nalezení infekce nás upozorní vyskakujícím oknem s nabídkou možností, co lze s virem provést (např. smazat, přejmenovat, uložit do truhly, atd.) Na našem trhu existuje spousta antivirového softwaru. Pojďme se tedy na jednotlivé antiviry podívat trochu blíže.

Přehled antivirů

AVAST! 4 HOME
AVG Anti-virus Free Edition
AVIRA (AntiVir)
BitDefender v10
ESET NOD 32
Kaspersky Anti-Virus
McAfee VirusScan
Norton AntiVirus


Něco o prohlížečích:


Firefox

Existuje mnoho prohlížeču webových stránek, většina uživatelů Windows má již v počítači předinstalovaný prohlížeč Internet Explorer, tento prohlížeč je sice v systému od začátku, ovšem mívá časté problémy s bezpečností (nebezpečné scripty) a navíc mu chybí jakékoliv vychytávky - je to jen takový nutný základ. Kromě Internet Exploreru existují i jinší prohlížeče. Jako nejpoužívanější (a zdarma) můžeme jmenovat Mozilla Firefox a Opera. Já osobně doporučuji prohlížeč Mozilla Firefox , tento prohlížeč je bezpečnější a navíc obsahuje záložky a jiné vychytávky. Pokud jej ještě nemáte a chcete jej vyzkoušet stajute z například http://www.stahuj.cz

Nejznámější prohlížeče:
Internet Explorer
Mozilla Firefox
Opera
Google Chrome
NetscapeNEZAPOMENTE!! NEJLEPŠÍ OCHRANOU JE VÁŠ ROZUM!!

To je prozatím vše, doufám že se vám návod líbí,dalo to docela dost práce.

Návod sepsal a vypracoval Grogy45 (za spolupráce nejmenovaného kamaráda)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW Návod o VIRECH new!

Nový příspěvekod Grogy45 » 17.11.2008 17:36

Jak správně a rychle složit PC?

Takže nancy86 mě inspiroval k novému návodu a to jest jak ve správném pořadí vybrat komponenty a na co si při jejich kombinování dávat pozor!

1) Výběr základní desky:

*Nejdříve vyberem motherboard (základní desku), a tu vybereme podle toho jakou značku procesoru si hodláme pořídit tedy Intel nebo Amd, dále pak podle operačních pamětí a grafické a jiných přídavných karet.

Procesory:

AMD:
*používá Socket AM2 nebo AM2 + pro podporu 4-jádrových procesorů.

Intel:
*používá Socket 775 (nejčastěji) a ten je vhodný jak pro 2-jádrové tak pro 4-jádrové procesory.

Operační paměti:

*Zde se zaměříme na podporované paměťové technologie např: (DDR2 SDRAM PC4300, Dual DDR2, DDR2 SDRAM PC5300, DDR2 SDRAM PC6400) a podle nich také vybíráme naše operační paměti musí mít stejné hodnoty aby se shodovaly.

*Dále nás pak bude zajímat počet paměťových slotů např.: (4) a také maximální velikost paměti [GB] např.: (8)

Grafická karta:

*Zde nás zajímá jen jedna věc a to typ slotu pro ni a to v dnešní době nezbytná věc např.: PCI-Express 16x

Pevný disk:


*Zde sledujeme jaké rozhraní naše deska podporuje v našem případě.: SATA II

2) Výběr grafické karty:

*Grafická karta musí mít PCI-Express tak jak je na základní desce aby nám pasovala.

*Pak si všímáme výstupu z grafiky do obrazovky a ty mohou být DVI a VGA. Vždy se musí shodovat s tím co máme na obrazovce.

3)Operační paměti:


*Zde nás zajímá jakou technologii podporuje naše základní deska, v našem případě je to DDR2 a stejnou technologii musí mít také naše operační paměti a také standard ve kterém jsou paměti funkční a to je v našem případě např.: PC5300.

4)Výběr pevného disku:

*Zde musíme dávat pozor na rozhraní pevného disku např.: SATA II

5)Výběr zdroje:


*Zdroj vybíráme podle toho co v PC máme a jaký výkon pro naše PC potřebujeme a k tomu přičíst nejméně 100W rezervy pro pozdější vylepšování.

*A také podle toho jakou skřín plánujeme pokud skřín typu ATX, musí být zdroj typu ATX také aby se nám do bedny vešel.

6)Výběr skříně:


*Skřín vybíráme až skoro nakonec, kdy už víme jakou budeme mít motherboard, jaký zdroj apod...v našem případě bereme skřín typu ATX.

7)Výběr LCD:

*Velikost je na nás a na naší peněžence ale musíme dávat pozor na jednu věc a to výstupy z ní do grafické karty.
Pokud máme na grafické kartě DVI-out na obrazovce musí být DVI výstup.Jestliže máme na grafice VGA-out tak na obrazovce musí být také VGA.

*Dnes to již není takový problém, protože se dají koupit různé redukce ale ty zhorčují vlastnosti grafické karty a spomalují ji.

Tak to je v rychlosti vše, nerozebíral sem výkon komponet ani jejich velikost kapacitu, jde tu jen o to jak pc složit tak aby nám vše sedělo tak jak má a pc fungovalo ;)


Návod sepsal a vytvořil Grogy45
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW Návod o VIRECH new!

Nový příspěvekod Grogy45 » 19.11.2008 19:26

Sestavení nejlevnějšího PC - Platforma Intel Atom


Varování :!: :!: :!: Tento stroj může způsobovat prudký nárůst nocí beze spánku ;) (nolifers ftw)

Mnoho lidí ke spokojenému životu nepotřebuje nadupanou mašinu za 30 a více tisíc. Počítač většinou využívají k poslechu hudby, prohlížení internetu nebo hraní méně náročných (on-line) her. Právě a nejen pro ně byla vytvořena platforma pro procesory Intel Atom - mobilnější, výkonnější a úspornější verzi starého Celeronu, prvotně využívaná ASUSem pro své Eee PC (http://www.alza.cz/asus-eee-pc-900-cern ... 103157.htm). Díky své velmi malé spotřebě a většinou i nízké hlučnosti může celý den fungovat jako jednoduchý domácí server (úložna dat), jukebox nebo prosté PC na Runescape ve vaší ložnici. Průměrná spotřeba kompletního PC a dvoujádrovu verzí Atomu bývá něco okolo 15-20W, spotřeba v klidu je ještě o něco nižší. Rád bych teda popsal jednotlivé součásti "zeleného" kompu.

Procesor, MB a GK:

Intel Atom 330; 2x1,6; integrovaný na desce Little Falls 2
http://www.alza.cz/zakladni-deska-intel ... 100648.htm

Jelikož se Atom zatím neprodává samostatně, budeme muset vybrat jednu ze základních desek, která ho má integrovaný. Jelikož je v současné době Intel téměř jediný výrobce těchto MicroITX desek, volba je téměř jasná. Osobně jsem vybral dvoujárdrovou verzi, která za cenu jen o asi 200Kč dražší než její jednojádrová kolegyně, obsahuje i funkci HyperThreading, takže se procesor bude chovat jako čtyřjádro. Výkonostní nárůst je ale malý, prakticky pocítite jen při kompresi/dekompresi souborů, nebo v programech podporujících vícejádrové procesory. Deska obsahuje také jeduchý grafický čip GMA 950, který by měl na RS, popřípadě jiné méně náročné hry, stačit. Deská dále disponuje čtveřicí klasických USB konektorů, 2 SATA II konektory, VGA výstupem, gigabitovou síťovou kartou, dvojicí standardních PS/ 2a 6-ti kanálovou zvukovkou.

Cena desky, procaku a GK cca 1900Kč s DPH

Paměťový modul:

A-Data 1GB DDR2 533MHz
http://www.alza.cz/1gb-ddr2-533mhz-pc4300-d48499.htm

Zde není ani tak co řešit, deska podporuje 1 Ramku DDR2 na frekvenci 533MHz. Osobně volím kousek od A-Data, ale chybu neuděláte ani s Kingsotny, Zeppeliny... Můžete si pořídit i 2GB modul, ale mě se to zdá zbytečné, výkonnostní nárust nebude znatelný.

Cena paměti cca 280Kč s DPH

Skříň a zdroj:

ASUS Slim MiniTower TS-8A1, ASUS GH 250W
http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-asu ... d83015.htm

Jelikož použijeme desku typu MicroITX, dobrá volba by byla i Micro/miniITX skříň. Já ale beru spíše MiniTower, už jen z důvodu, že se oproti malým ITX krabičkám lépe shánějí. SlimTower od ASUSu je relavtivně pěkná, v pokoji ostudu dělat nebude a s instalací ITX desky problém nebude. Koupil jsem verzi s 250W zdrojem, který na úsporné PC bohatě postačuje.

Cena skříně se zdrojem cca 900Kč s DPH

Mechanika:

Dnes už je v českých obchodech veliký výběr mechanik za velmi nízké ceny, je tedy ztráta času uvažovat nad nečím jiným než DVD vypalovačkou. Já sem si vzal LG GH22NS30 SATA, ale rozdíl mezi jednotlivými modely této cenové kategorie je nepatrný. Chybu neuděláte ani se Samsungem, ASUSem, Lite-On, atd....

Cena mechaniky 400-600Kč

Pevný disk:

Hitachi Deskstar 7K160, 80GB, SATA II NCQ, 8MB cache, 7200ot
http://www.alza.cz/pevny-disk-3-5-hitac ... d66748.htm

Jelikož budu PC využívat k čistě k hraní RS po nocích, zvolil jsem rychlejší disk nižší třídy s kapacitou pouze 80GB. Někomu tato velikost nemusí vyhovovat, obzvlášť pokud chce skladovat množství hudby nebo videa. Na tyhle věci mám ale hlavní PC s 2x 500GB diskem. Pokud bude chtít alternativy v podobné cenové relaci, Seagate Barracuda jsou poměrně slušné plotny. Jestli neváháte dát za úložiště dat o pár korun navíc, připlaťte si za GreenPower disky od WD - odvděčí se vám nižší spotřebou a vyšším výkonem.

Cena disku 80-160GB cca 800-1000Kč

Celková cena na alzasoft.cz ke dni 19. 11. s DPH a beze slev - 4 703 Kč
K čemu se dá tato parodie :D PC využít:
- jednoduché a úsporné síťové uložiště
- kukátko na internet
- jukebox
- přehrávač filmů a seriálů
- "psací stroj"
- herna RS
- nebo porstě univerzální, elegatní a levná verze PC "do ložnice"


Soustředil jsem se na co nejnižší cenu a největší úspornost, ovšem i schopnost rozhejbat většinu programů a nenáročných her. PC by teoreticky šlo postavit i levněji (z nebazarových součástek), ale k čemu by takový kus železa pak byl :D.

Doufám, že článek pomohl, ať už z praktického nebo teoretického hlediska

Vytvořil, sepsal a otestoval :D Zmrzly Hovno

Dotazy, připomínky a úplatky do SW/HW poradny.[/quote]
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Re: Návody HW/SW Návod o VIRECH new!

Nový příspěvekod Grogy45 » 20.11.2008 16:57

Jaký je rozdíl mezi SLI a Crossfire?

SLI:

-Scalable Link Interface (SLI) je technologie umožňující propojení tzv. SLI můstkem více grafických karet v jedné základní desce tak, aby obě dvě mohly fungovat současně.

-Všechny takto propojené karty musí být stejného typu, pokud je jedna pomalejší, zpomalí na její úroveň všechny ostatní.

-SLI v podání 3Dfx funguje tak že každá z karet renderuje jiný řádek tj. jedna sudé a jedna liché. Příslušnost sudých nebo lichých řádků se určuje pomocí čísla slotu. Nižší (pci0) je lichý tj. první. Paměť takto spojených karet se nesčítá, protože ji nesdílejí.

-SLI dnešního typu má obraz rozdělen na polovinu, kdy každá z karet renderuje tu svou. V případě soustavy 4 karet je rozdělen obraz na kvadranty atd....

-Výhoda je , že po zapojení SLI dostanete nejvíc 90% procent výkonu navíc a tu už opravdu stojí za to. Bude to docela žrout elektřiny a obě karty budou vydávat dvojnásobné teplo, doporučuju dostatečné odvětrávání bedny. Musíte mít dobrý zdroj doporučuj alespon tak 500W a více, pak by to dělalo problémy.

-Tuhle technologii využívá nVidia.

Crossfire:


-Rozdíl mezi CrossFire a SLI je v tom ,že SLI nastává u karet značky čipu nVidia a obě karty musí být stejného typu a od stejného výrobce. Hlavně se musí spojit SLI můstkem.

-Naopak u CrossFire karty musí mít čip od firmy ATI a nespojují se SLI můstkem. V poslední době se používá více SLI. Protože firma ATI zaostává ve výrobě nových čipů. Na rozdíl od nVidie, ta v poslední době vydala více a lepší čipy ,například GeForce 8800,9600,GTX 260,280, a také docela starou , ale výkonnou kartu GeForce 7950 GX2.

-Jde prakticky o stejnou technologii,ale každá firma tomu říkí jinak.

-Tahe vymoženost je poměrně drahá a pokud na to máte tak nic proti tomu.

-tuto technologii využívá ATI.

Návod sepsal a vytvořil Grogy45
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Grogy45
RSko Admin
RSko Admin
 
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.04.2008 14:02
RS nickname: Grogy45

Další

Zpět na OFFTOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

RuneScape ® is a trademark of Jagex © 2000-2011 Jagex Ltd.

Powered by phpBB © 2010/2011 phpBB Group
Style/Design by GraphicSite.cz pro RSko.cz

Počítadlo